استفاده از ربات باکتری‌کُش برای ضدعفونی کردن بیمارستان‌ها

استفاده از ربات باکتری‌کُش برای ضدعفونی کردن بیمارستان‌ها

از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ تاکنون ربات‌های زیادی برای ضدعفونی بیمارستان‌ها توسعه داده شده‌اند، اکنون یک ربات ساخته شده که در عرض تنها چند دقیقه می‌تواند یک اتاق را ضدعفونی کند.

به گزارش ایسنا، حدود دو ماه است که افراد برخی کشورهای جهان به کروناویروس که اکنون بیماری “کووید-۱۹” (COVID-۱۹) نام گرفته، مبتلا شده‌اند و تاکنون این ویروس جان هزاران نفر را در سراسر جهان گرفته است. شیوع این بیماری در شهر ووهان چین بوده است. حال طی این خبر قصد داریم برایتان از عملکرد یک ربات که نقش مهمی در پاکسازی محیط‌های بیمارستانی دارد، بگوییم.

ربات‌ها کارهای بسیاری برای افراد انجام می‌دهند و حتی قادر به انجام کارهایی مانند پارکور و کمک به سالمندان نیز هستند، اکنون یک شرکت موفق به توسعه رباتی شده است که می‌تواند در عرض ۲ ساعت حدود ۱۰ اتاق بیمارستان را به طور کامل ضدعفونی کند.

شرکت “بلو اوشن رباتیکس” (Blue Ocean Robotics) اخیرا رباتی موسوم “یو.وی.دی” (UVD) را توسعه داده است که به “ربات باکتری‌کش” معروف است.

ربات “یو.وی.دی” می‌تواند پس از اینکه کار پرسنل بخش خدمات بیمارستان تمام شد، به تمام اتاق‌ها رفته و هر اتاق را در عرض چند دقیقه به طور کامل ضدعفونی کند.

ربات برای ضد عفونی کردن اتاق، اشعه فرا بنفش منتشر می‌کند. عملکرد ربات مذکور به قدری خوب است که به گفته توسعه‌دهندگان این ربات می‌تواند ۹۹.۹ درصد باکتری‌ها را از بین ببرد.

علاوه بر نکات مذکور ربات یو.وی.دی همچنین دارای ۳۶۰ درجه پوشش است. شرکت “بلو اوشن رباتیکس” اعلام کرده است ربات یادشده می‌تواند ۹ تا ۱۰ اتاق بیمارستان را در عرض ۲ تا ۲.۵ ساعت تمیز و ضدعفونی کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *