اسدآبادی‌ها دام خود را در کشتارگاه صالح آباد ذبح کنند

اسدآبادی‌ها دام خود را در کشتارگاه صالح آباد ذبح کنند

ایسنا/همدان رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد گفت: از شهروندان اسدآبادی درخواست داریم تا حد امکان برای ذبح دام در عید قربان به کشتارگاه صالح آباد مراجعه کرده و به علت پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام شهروندان و صاحبان نذورات از ذبح و کشتار دام در منزل و معابر عمومی خودداری کنند.

دکتر احمد همدانی  در گفت‌وگو با ایسنا، از فعالیت ۴ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی این شهرستان در عید سعید قربان خبر داد و  اظهار کرد: به‌منظور ارتقاء سطح سلامت و جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام‌ چهار اکیپ ثابت و سیار در شهر اسدآباد،آجین و پالیز آماده ارائه خدمات رایگان در عید سعید قربان به منظور ذبح دام به مردم خواهد بود.

وی با بیان اینکه از این تعداد اکیپ در عید قربان  یک اکیپ به صورت ثابت در اداره دامپزشکی به صورت تمام وقت آماده ارائه خدمات است، افزود: در عید قربان معاینات دام زنده قبل از کشتار، بازرسی‌های بهداشتی پس از کشتار دام و نظارت‌های شرعی در زمان کشتار دام توسط اکیپ‌های ثابت و سیار دامپزشکی کاملاً رایگان انجام می‌گیرد.

همدانی خاطرنشان کرد: در هر یک از این اکیپ‌ها از یک دکتر دامپزشک یا کارشناس دامپزشکی برای بررسی وضعیت بهداشتی دام و یک روحانی برای نظارت شرعی ذبح دام درنظر گرفته شده که تمامی آنها دارای کارت شناسایی، برگه مأموریت و لباس‌های ممهور به آرم دامپزشکی هستند تا همشهریان برای شناسایی آنان مشکلی نداشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه کشتارگاه صنعتی دام صالح‌آباد با تجهیز کلیه امکانات و دارا بودن سیستم پیش‌سرد در عید قربان آماده خدمات‌رسانی به صورت رایگان به هم‌استانی‌ها به ویژه شهروندان اسدآبادی خواهد بود، تصریح کرد: در این روز کارشناسان بهداشتی و ناظران شرعی با شماره ۱۵۱۲ و یا تلفن ثابت ۳۳۱۴۸۰۲۰ اداره دامپزشکی شهرستان آماده پاسخگویی به هر گونه مسائل بهداشتی و شرعی شهروندان اسدآبادی هستند.

به گزارش ایسنا، طی سال‌های اخیر به‌دلیل تعطیلی کشتارگاه سنتی اسدآباد این شهرستان فاقد کشتارگاه بوده و ذبح دام شهرستان در کشتارگاه صالح آباد انجام می‌گیرد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *