انتقاد بسطامی از عدم توجه دولت به خواسته استان‌های با قدرت چانه‌زنی پایین

انتقاد بسطامی از عدم توجه دولت به خواسته استان‌های با قدرت چانه‌زنی پایین

ایسنا/ایلام نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت:  ایلام در کشور قدرت چانه زنی زیادی ندارد و این امر باعث شده است که استان در بسیاری از موارد به خواسته های چندساله خود دست پیدا نکند.

“علی‌اکبر بسطامی” در جلسه شورای اداری استان ایلام که با حضور محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و زحمات دستگاه قضا در سراسر کشور بالاخص در استان ایلام،  اظهار کرد:بین آن چه که خدا به ایلام داده است و آنچه که بهره مند هستیم پارادوکس وجود دارد.

وی  تصریح کرد: با وجود مواهب زیاد خدادادی در استان، ایلام استانی فقیر است که علت آن عدم اجرای صحیح مباحث قوانین بالادستی کشور مانند قانون برنامه ششم توسعه، احکام دائمی توسعه و مقررات مالی است که این قوانین در مورد استان ایلام به درستی پیاده نشده است.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  ایلام در کشور قدرت چانه زنی زیادی ندارد و این امر باعث شده است که استان در بسیاری از موارد به خواسته های چندساله خود دست پیدا نکند، خاطرنشان کرد: دولت در مسئله ایثارگران و مناطق جنگی به این دلیل که این موضوع مربوط به تعداد محدوی از استان‌های کشور است تمکین نمی کند که دستگاه قوه قضاییه باید با جدیت به این مساله ورود کند.

بسطامی فرار سرمایه گذاران از استان را یکی از مشکلات استان عنوان  کرد و گفت: برخی از شرکت‌های شهرک صنعتی استان که تعطیل هستند به نام استان ایلام ارز دریافت کرده اند، تسهیلات مناطق محروم گرفتند و در جای دیگر سرمایه گذاری انجام دادند.

وی به دو شرکت در شهرک صنعتی ایلام که کلیه امکانات را از ایلام جمع آوری کردند و از استان کوچ کردند، اشاره کرد و گفت: این عوامل باعث شده است که شاهد پسرفت در استان بوده ایم.

بسطامی ادامه داد: اگر قوانین موضوعه کشور در استان و مناطق محروم به درستی اجرا شود، شاهد آن نخواهیم بود که ایلام در صدر جدول استان‌های توسعه نیافته کشور باشد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *