برخورد جدی با گرانفروشی و احتکار مواد اولیه مصرفی مردم در اهر

برخورد جدی با گرانفروشی و احتکار مواد اولیه مصرفی مردم در اهر

ایسنا/آذربایجان شرقی فرماندار اهر از توزیع پنج تن روغن جامد به نرخ ستاد تنظیم بازار در این شهر اهر خبر داد و گفت: با هرگونه گرانفروشی و احتکار مواد اولیه مصرفی مردم برخورد جدی خواهد شد.

رسول خدابخش در جلسه بررسی موانع و مشکلات مرغداران شهرستان اهر گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه سودجویی و گرانفروشی در رابطه با روغن خوراکی، اقدام به تهیه و توزیع پنج تن روغن جامد به نرخ دولتی در مناطق مختلف و محروم این شهرستان شد.

وی در خصوص توزیع و قیمت مرغ کشتار روز در شهرستان اهر نیز گفت: در این راستا روزانه حدود ۱۲ تن مرغ در این شهرستان کشتار می‌شود که با احتساب تمام هزینه‌های کشتارگاهی و حمل و نقل، در نهایت هر کیلو گوشت مرغ به قیمت ۲۰۴۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی گفت: با توجه به وجود ۲۷ واحد مرغداری گوشتی در اهر و ممنوع شدن خروج گوشت مرغ از استان طبق دستور سازمان جهاد کشاورزی، با وجود این تعداد واحد مرغداری در شهرستان، افزایش قیمت گوشت مرغ غیر قابل قبول خواهد بود.

به گزارش ایسنا، خدابخش افزود: خوشبختانه در تولید و تامین گوشت مرغ در شهرستان اهر هیچ‌گونه کمبودی نداشته و در صورت توزیع مناسب گوشت مرغ نیز قطعا قیمت آن ثابت خواهد ماند.

وی در ادامه ضمن تاکید بر برخورد جدی با هرگونه گران فروشی و احتکار مواد اولیه مصرفی مردم، افزود: در خصوص توزیع تخم مرغ مصرفی نیز روزانه ۲.۲ تن تخم‌مرغ‌ به قیمت هر کیلو ۱۷۵۰۰ تومان و کارتنی ۱۵۷۰۰ تومان با نرخ مصوب ستاد تنظیم در مناطق مختلف شهر اهر توزیع می‌شود.

وی تاکید کرد: سعی می‌کنیم با این روش جلوی هرگونه گرانفروشی و تخلف در بازار گرفته شود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *