ساخت تابلو برق با برش لیزر

 

در زمان قدیم اتصالی برق در ساختمان‌ها بسیار زیاد بود، اما پس از تولید تابلو برق میزان اتصالی برق بسیار کمتر شده است. تابلو برق باعث شده تا برق کشی تمامی ساختمان‌ها به شیوه صحیح و منظم انجام شود.

اصلی‌ترین مرحله برای تولید تابلو برق، آماده کردن بدنه آن است. . برای اینکار باید از خدمات برش لیزر استفاده نمود. با استفاده از دستگاه برش لیزر می‌توان انواع تابلو برق را با متریال‌های مختلف در مدت بسیار کوتاه و با کیفیت بهتری برش داد.

ساخت تابلو برق با برش لیزر

جعبه تابلو برق از فولاد ساخته‌شده است و برای محافظت از قطعات در برابر کارکرد مناسب استفاده می‌شود. متریال اولیه تولید جعبه‌های تابلو برق الکتریکی به‌طورکلی به ورق‌های فولادی نورد گرم و ورق‌های فولادی نورد سرد تقسیم می‌شوند ورق فولادی نورد سرد نرم‌تر از ورق فولادی نورد گرم است و برای تولید جعبه‌های برق مناسب‌تر است.

جعبه تابلو برق علاوه بر مصرف عمومی در کلیه  ساختمان‌ها، به‌طور گسترده‌ای در صنایع شیمیایی صنعتی و حفاظت از محیط‌ زیست، سیستم قدرت، سیستم متالوژی، صنعت برق هسته‌ای، نظارت بر ایمنی آتش‌سوزی، صنعت حمل‌ونقل و غیره استفاده می‌شود.

با آخرین فناوری، بهره‌وری به لطف سطوح مختلف تولید اتوماسیون هوشمند با دستگاه‌های برش لیزر پیشرفته موجود  در شیت لیزر میسر گردیده است. خدمات برش لیزر ما برای فرمت‌های بزرگ سه بعدی و ۵ محور، ایده آل برای تولید تابلوهای برق به دلیل دقت و قدرت زیاد، با یک پل روباتیک قدرتمند که سر سه بعدی را در خود جای داده است، امکان ایجاد زوایای برش متعدد روی یک قطعه را فراهم می‌کند.

بعد از کامل شدن تابلو، تابلو باید حتماٌ از لحاظ ضخامت تایید گردد و اگر ضخامت برش کم باشد تابلو رد می‌شود. سپس حتما باید مراقب باشید تا شرکت مجری خدمات برش لیزر حرفه‌ای و با تجربه باشد تا در اثر امکان رخداد خطا دچار مشکل طی روند کار نشوید.

حکاکی لیزری تابلو برق

یکی از بزرگترین معضلات در صنعت تابلو سازی برق قرار دادن راهنما و توضیحات درباره قسمت‌های مختلف تابلو و روش کارکرد آنها است، که اگر بخواهیم دفترچه راهنما داخل تابلو قرار بدهیم احتمال گم شدن و از بین رفتن آن زیاد می‌باشد و همچنین ممکن است همیشه در دسترس نباشد. لذا می بایست به دنبال راهی باشیم تا به صورت دائمی به این مشخصات دسترسی داشته باشیم و بهترین روشی که پیشنهاد می‌گردد حکاکی لیزری المان‌ها بر روی خود تابلو است تا همیشه دسترسی و کاربرد تابلو را تسهیل نماید.

مزایای استفاده از برش لیزر در ساخت تابلو برق

از مزایای استفاده از خدمات برش لیزر در تولید تابلو برق می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

قدرت برش لیزر جعبه و تابلو برق

قدرت برش لیزر بالا مواد اولیه قوی‌تر و ضخیم‌تر را برش می‌دهد، اما ممکن است مواد نازک‌تر و قابل اشتعال‌تر را بسوزاند و برای آن از ابزار دیگر یا قدرت پایین تر باید استفاده شود. یک توان کم ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد که بتواند تمام مواد را برش دهد. قدرت بالاتر لایه‌های بیشتری از مواد را می‌سوزاند و تصویر تیره‌تری ایجاد می‌کند. اما قدرت برش لیزر با طیف گسترده و قابلیت تنظیم، این معضل را برظرف نموده و به یک نقطه قوت تبدیل گردیده است.

سرعت برش لیزر جعبه و تابلو برق

اینکه سر کاتر لیزری با چه سرعتی در امتداد مسیر برش خود حرکت می‌کند، بسیار حائز اهمیت است. سرعت بالا سریع‌تر برش می‌دهد، اما اگر مواد ضخیم‌تر یا قوی‌تری داشته باشید، ممکن است تا آخر قطع نشود. سرعت کم قطعاً پتانسیل سوختن یا ذوب کردن لبه‌های مواد را دارد که به آرامی برش می‌دهد. در طول عملیات حکاکی، لیزر خیلی سریع به جلو و عقب حرکت می‌کند، بنابراین سرعت زیاد روی یک قطعه بزرگ ممکن است کیفیت را کاهش دهد.

فرکانس لیزر (فقط برای برش)

تعیین سرعت پالس لیزر در طول عملیات برش اهمیت دارد. لیزر هنگام برش به سرعت روشن و خاموش می‌شود، بنابراین فرکانس بالاتر برش تمیزتری ایجاد می‌کند، اما اگر ماده قابل اشتعال باشد ممکن است آتش بگیرد، بنابراین فرکانس پایین‌تر در این صورت ترجیح داده می‌شود.

وضوح برش صفحه تابلو برق

وضوح و کیفیت بالاتر تصویر بهتر و تیره‌تری ایجاد می‌کند، اما اگر حرارت بیش از حد در یک ناحیه متمرکز شود، ممکن است به شدت ذوب شود، بسوزد یا به قطعه کار آسیب برساند.

تولید تابلو برق در مجموعه شیت لیزر

مجموعه شیت لیزر خدمات تخصصی برش لیزر را برای تولید صنعتی پانل‌ها و قطعات الکتریکی ارائه می‌دهد. با آخرین تکنولوژی در دستگاه‌های برش لیزر مس ، فولاد ، فولاد ضد زنگ ، برنج و غیره با ضخامت‌های مختلف که تمامی نیازهای خاص این بخش را پوشش می‌‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خدمات برش لیزر در تهران هم اکنون با کارشناسان شیت لیزر گفتگو نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *