سال گذشته صادرات کالا از آذربایجان غربی رشد ۴۴ درصدی داشت

سال گذشته صادرات کالا از آذربایجان غربی رشد ۴۴ درصدی داشت

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت آذربایجان غربی از افزایش ۴۴درصدی صادرات کالا از استان طی سال گذشته خبرداد.

غلامرضا بابایی در گفت و گو با ایسنا در خصوص تجارت خارجی و صادرات در استان طی سال گذشته افزود:  آذربایجان غربی در زمینه تجارت خارجی و واردات کالا با افزایش ۶۹ درصدی روبه رو شد و از نظر صادرات نیز یک میلیون و ۲۰۵ هزار تن انواع کالاهای صادراتی به خارج از کشور صادر شد که حاکی از افزایش ۴۴ درصدی در این زمینه است.

وی بااشاره به تعداد طرحهای صنعتی اجراشده طی سال گذشته خاطر نشان کرد: تعداد ۱۹۷۰ طرح صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ۵۶ هزار و ۳۱۶ میلیارد ریال در سطح استان اجرا شد که زمینه اشتغال ۵۴ هزار و ۴۵۳ نفر را در پی داشت.

وی افزود: در سال گذشته در بخش صنعت تعداد ۷۸۸ فقره جواز تاسیس و ۲۹۹ فقره پروانه بهره برداری صادر شده که منجر به اشتغال زایی بیش از ۵۰۰۰ نفر شد. همچنین ۲۹۰ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می باشد که زمینه اشتغال برای ۸۰۲۲ نفر فراهم خواهند کرد.

بابایی به اقدامات صورت گرفته در حوزه معدن هم اشاره کرد و گفت:در حوزه معدن ۶۵ فقره پروانه اکتشاف صادر شد و در زمینه پروانه های بهره برداری هم بخش معدن استان، شاهد صدور ۳۹ فقره پروانه جدید بود.

رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان  به اقدامات صورت گرفته در بخش تحقیق و توسعه هم اشاره کرد و افزود:بررسی امار طرح رونق تولید و اشتغال در کل استان ۶۴۱ واحد در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده بوداند که برای ۱۰۷ واحد صنعتی بالغ بر ۲۰۱۱ میلیارد ریال تسهیلات بانکی اختصاص یافت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *