«شوالیه ماه» باید اولین پروژه مارول می‌بود نه «اکو»

 

به گزارش سایت دانلود فیلم و به نقل از برخورد دهنده اکو که به تازگی هر پنج قسمت را در دیزنی پلاس و پخش کننده خواهرش Hulu حذف کرده است، به عنوان اولین ورودی که رتبه TV-MA را دریافت کرده، برای استودیو مارول تاریخ سازی می کند. Disney+ این رتبه‌بندی را مانند نشان افتخار به تن کرده است، و با شادی نمایش را با جمع کردن تمام صحنه‌های وحشیانه و خونین آن در تریلرهای شدید و سنگ‌آلود همراه با یک راوی با صدای سنگ‌ریزه برای تکمیل همه چیز تبلیغ می‌کند. و نمایش نیاز به امتیاز دارد زیرا ما را با کینگ‌پین با نام مستعار ویلسون فیسک (Vincent D’Onofrio)، یکی از محبوب‌ترین سریال‌های TV-MA Netflix Daredevil دوباره متحد می‌کند.

 اگر فیسک سر مردم را به درهای ماشین کوبنده یا خبرنگاران تحقیقی را که خیلی به کشف امپراتوری او نزدیک می‌شوند خفه نمی‌کند، چیزی به‌هیچ‌وجه احساس می‌شود – خوشبختانه، اکو توانست این کار را انجام دهد. در حالی که خیلی خوب است که MCU به اندازه کافی احساس راحتی می کند تا محتوای TV-MA را به ما ارائه دهد، یک برنامه Disney+ دیگری وجود دارد که تقریباً دو سال پیش شروع به کار کرد که شایسته همان رفتار بود و به راحتی می تواند در بنر جدید مارول Spotlight: Moon Knight قرار بگیرد.

 

بنر جدید مارول Spotlight چیست؟

Echo علاوه بر اینکه اولین ورودی TV-MA آن است، همچنین اولین پروژه ای است که تحت پرچم جدید استودیو مارول منتشر شد. در اصل، عنوان Spotlight پروژه را از سایر ورودی های MCU جدا می کند به این معنا که می توان آن را به عنوان یک پروژه مستقل تماشا کرد. مارول در یک دهه و نیم گذشته به خاطر جهان متصل خود بدنام شده است و هر پروژه دیگری را ساخته است، اما Marvel Spotlight قصد دارد تا حدی تسکین دهد و شاید حتی به برخی از بینندگان جدید اجازه دهد تا وارد کشتی شوند. اگرچه مطمئناً داشتن دانش پس‌زمینه MCU به شما کمک می‌کند، Echo به‌عنوان موجودیت خود عمل می‌کند و به هیچ رابطه‌ای با Avengers یا سایر جنبه‌های جدول زمانی اصلی MCU، دقیقاً مانند Moon Knight، متکی نیست.

 

Moon Knight باید اولین پروژه مارول Spotlight باشد، زیرا حتی بیشتر از Echo از تداوم MCU اصلی جدا شده است. نزدیک به دو سال از انتشار سریال می گذرد و از آن زمان تاکنون هیچ اشاره ای به شخصیت یا هر چیز دیگری نشده است. علاوه بر این، هیچ اشاره ای به انتقام جویان توسط شخصیت های سریال وجود ندارد و مون نایت به میل خودش در طول سریال عمل می کند. اگر سر و صدای استودیو مارول در ابتدای هر قسمت نبود، تازه واردان به MCU حتی نمی دانستند که از ابتدا به آن متصل است.

 

گذشته خشونت آمیز Moon Knight به خوبی با محتوای TV-MA جفت می شود

به نظر می رسد ارتباط مناسبی بین Marvel Spotlight و رتبه TV-MA وجود دارد، از آنجایی که داستان ها از جدول زمانی اصلی فاصله دارند، برای MCU آسان تر است که برخی از محتوای وحشتناک را سبز کند. اگر قرار بود Moon Knight تحت عنوان Spotlight منتشر شود، از رتبه TV-MA بسیار سود می برد، زیرا تاریخچه مارک اسپکتور (اسکار آیزاک) زیبا نیست. همانطور که هست، مون نایت به طور گسترده در وسط مجموعه در میان دریای نمایش های مارول دیزنی + نشسته است، اما می توانست خیلی بیشتر باشد. علی‌رغم اینکه کوین فایگی، رئیس استودیو مارول، این سریال را «بی‌رحمانه» می‌خواند و می‌گوید که «به عقب برنمی‌گردند»، کاملاً واضح بود که سریال در محدوده شناخته شده خشونت MCU باقی مانده است.

این نمایش مسیر جالبی را انتخاب کرد که به طور قطعی داستان پس زمینه جذاب مون نایت را پوشش نداد و در عوض به نقطه ای نامشخص در بندگی او به عنوان محافظ کسانی که در شب سفر می کنند پرید. در حالی که منطقی به نظر می رسد که از سرچشمه های بی ادبانه برخی از قهرمانان چشم پوشی کنیم، Moon Knight’s برای انطباق عالی بود. خلاصه باورنکردنی آن را به طور خلاصه: پس از یک ماموریت ناموفق، مزدور مارک اسپکتور برای مرده رها شده و در بیابان گیر افتاده است. مارک قبل از مرگ خود را به پاهای معبد خونشو می رساند، اما لحظاتی بعد توسط خود Khonshu (F. Murray Abraham) به عنوان مشت انتقام و کشیش اعظم خود دوباره زنده شد. مارک با یک هدف جدید و یک ضربه دوم به زندگی، به عنوان شوالیه ماه از مسافران شب محافظت می کند. و زمانی که او مجرمان را بیهوده کتک نمی‌زند، مون نایت نیز به عنوان آقای شوالیه ظاهر می‌شود، یک نسخه پیچیده‌تر از افراد هوشیار، با کت و شلوار سفید شیک. آقای نایت، در حالی که هنوز هم به همان اندازه مرگبار است، تمایل بیشتری دارد تا قبل از متوسل شدن به نزاع، درباره مسائل صحبت کند.

 

همانطور که سریال نشان می‌دهد، مارک همچنین دارای یک بیماری است که به نام اختلال هویت تجزیه‌کننده (DID) شناخته می‌شود که باعث می‌شود بین شخصیت‌های چندگانه استیون گرانت و جیک لاکلی جابجا شود. این کار را برای مارک و متحدانش پیچیده می‌کند، اما زاویه‌ای تازه ایجاد می‌کند که در هیچ قهرمان دیگری دیده نمی‌شود. بر خلاف بسیاری از قهرمانان MCU، مون نایت نمی ترسد که مشت هایش خون شود. یکی از دلایلی که سریال Moon Knight کاملاً ادعاهای Feige را برآورده نمی کند این است که آنها اجازه نداشتند خونریزی زیادی را نشان دهند (و نبرد غول پیکر تصادفی فینال Kaiju، اما این بحث دیگری است). در کمیک‌ها، دلیل اینکه مون نایت سفید می‌پوشد، این است که دشمنانش بتوانند او را ببینند که در حال آمدن است و از عذاب اجتناب‌ناپذیر خود بترسند. اگر او احساس کند که آنها مستحق آن هستند، مون نایت دشمنان خود را خواهد کشت، عملی که فقط توسط Khonhu تشویق می شود.

 

برای تبدیل شدن «شوالیه ماه» به پروژه مارول اسپات لایت خیلی دیر نیست

چنین هوشیاری نابخشودنی، امتیاز TV-MA را ضروری می‌کند و فضای بسیار سخت‌تری را ایجاد می‌کند، مانند آنچه برای The Punisher یا Daredevil در نتفلیکس ارائه شده است. همانطور که اکو تلاش می کند تا تونالیته سریال های نتفلیکس مارول را حفظ کند، مون نایت بیش از حد شایسته همین فرصت است – و هنوز زمان وجود دارد. Moon Knight در مارس ۲۰۲۲ و قبل از اجرای Marvel Spotlight شروع به کار کرد، اما این بدان معنا نیست که هنوز نمی توان آن را به بنر Spotlight اضافه کرد. از آنجایی که در دیزنی پلاس وجود دارد، مارول استودیو می‌تواند به راحتی به آن بازگردد و معرفی Spotlight را به صورت عطف به ماسبق اضافه کند. و اگر ما یک فصل ۲ را دریافت کنیم (لطفاً، Feige) می‌تواند مسیر اکو را دنبال کند و رویکرد سخت‌گیرانه‌ای داشته باشد، امتیاز TV-MA را تضمین کند و به مون نایت اجازه دهد همانطور که در ابتدا به ما قول داده بودند انتقام بگیرد. مون نایت شخصیتی با تاریخچه جذاب، پیچیده و منحصر به فرد است و او شایسته حضور در کانون توجه است. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *