تاریخ انتشار : سه شنبه 10 آبان 1401 - 12:00
40 بازدید
کد خبر : 203910

طراحی ویلای مدرن دوبلکس و کم هزینه با جدید ترین متد های ۱۴۰۱

طراحی ویلای مدرن دوبلکس و کم هزینه با جدید ترین متد های ۱۴۰۱

طراحی ویلا مدرن دوبلکس طراحی ویلا مدرن دوبلکس فضای بسیار کاربردی، جذاب و زیبایی را برای ساکنین ایجاد می‌ کند. برای شناخت بیشتر با طراحی ویلا مدرن ابتدا باید با این سبک آشنا شوید؛ به طور کلی به خانه‌ هایی که با بالاترین سطح آسایش که از چهار طرف فضای باز دارند و دارای طراحی‌

طراحی ویلا مدرن دوبلکس

طراحی ویلا مدرن دوبلکس فضای بسیار کاربردی، جذاب و زیبایی را برای ساکنین ایجاد میکند. برای شناخت بیشتر با طراحی ویلا مدرن ابتدا باید با این سبک آشنا شوید؛

به طور کلی به خانههایی که با بالاترین سطح آسایش که از چهار طرف فضای باز دارند و دارای طراحیخاص که با موقعیت مکانی مجزا و اغلب در زمین های با متراژ بالا ساخته شده اند ویلا می گویند. ویلااغلب در خارج از شهر و طبیعت و مناطق خوش آب و هوا ساخته می شود و مرز میان محل سکونت انسان با طبیعت را کم رنگ میکند و باعث پیوند میان انسان با طبیعت می گردد.

در طراحی ویلای مدرن سعی میشود با ایجاد حجمیمنسجم و یکپارچه علاوه بر گستردگی نمای ویلا در چند جهت ، در داخل بنا نیز فضای زیبا ، یک دست و دلبازی ایجاد شود.

 • ویژگی های ویلای دوبلکس چیست ؟

ویلای دوبلکس یکی از محبوب ترین و لوکس ترین ویلا ها محسوب می شود. ویلای دوبلکس ویلایی می باشد که به صورت دو طبقه طراحی می شود و طبقات با استفاده از یک پلکان داخلی با هم مرتبط می شوند در واقع دو طبقه یک ویلای دوبلکس، یک بنا محسوب میشود و به این ترتیب میتوان فضای بیشتری را در اختیار افراد قرار داد. در ساختار ویلای دوبلکس پلههای داخلی نقش محوری و اصلی را ایفا می کنند و دیگر عناصر حول محور آن طراحی می شوند.

در طراحی پلان ویلای دوبلکس با یک شرکت معماری هیرادانا سعی بر این است که اغلب فضا های عمومیتر مانند سالن نشیمن اصلی، آشپزخانه، غذاخوری و سرویسهای بهداشتی جهت دسترسی راحتتر در طبقه همکف قرار میگیرند و فضا های خصوصی تر مانند اتاق خواب ها و فضاهای استراحت به دلیل حفظ حریم خصوصی ساکنین در طبقه بالا طراحی می شوند.

 • طراحی پلان ویلای دوبلکس مدرن

نخستین و مهمترین چیزی که در طراحی ویلا باید آماده شود پلان آن می باشد. پلان ساختمان توسط معمار و مهندس طراح انجام می شود در طراحی پلان ، نقشه دقیق با جزییات کامل و مقیاس دقیق همراه با اندازه گذاری، مبلمان، ستون گذاری و دیگر جزئیات طراحی می شود . طراحی و اجرای پروژه های ویلایی باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام گیرد تا بتوان به نتیجه مطلوب و ایده آل دست پیدا کرد. شرکت معماری هیرادانا همراه با کادری مجرب و با تجربه آماده ارائه بهترین و بروزترین طرح های خلاقانه متناسب با نیاز و سبک زندگی افراد می باشد و از صفر تا صد طراحی و اجرای پروژه های ویلایی همراه شما عزیزان می باشد.

در طراحی پلان با توجه به سبک زندگی و نیاز ساکنین مشخص می شود که به چه فضاهایی نیاز است و یا چند اتاق خواب ، اتاق کار یا مطالعه و طراحی شود.

در طراحی پلان بهتر است بخش نشیمن اصلی جهت دسترسی بهتر به فضا های مختلف در طبقه همکف طراحی شود و پلههای داخلی نیز در نزدیکی نشیمن اصلی در نظر گرفته شود.

فضا های خصوصی نظیر اتاقخواب و اغلب در طبقه بالا قرار داده میشوند تا به این ترتیب فضاهای خصوصی توسط مهمانان و دیگر افراد به دلیل حفظ حریم شخصی دید نداشته باشد. با توجه به نوع طراحی، متراژ و ابعاد اندازه در دسترس و نیاز ساکنین می توان در این فضاها تراسی روبه محوطه ویلا، حمام و سرویسبهداشتی، وان و در نظر گرفته شود.

 • طراحی ویلای مدرن

سبک مدرن یکی از پرکاربردترین و لوکس ترین سبک ها در طراحی ویلا به شمار می رود. در طراحی ویلا به سبک مدرن هیچ چیزی به غیر از اصول زیبایی شناسی بصری نظیر تناسب، توازن، تعادل، ایستایی، سادگی و ترکیب رنگهای زیبا و جذاب به چشم نمی خورد.

در طراحی ویلای مدرن دوبلکس همه چیز در اوج سادگی طراحی می شود در واقع همین سادگی و ظرافت در طراحی است که محیطی زیبا و آرام بخش ایجاد می کند.

این سبک محیطی ساده و عملکردگرایانه ایجاد می کند و برای دیزاین اغلب از خطوط و المانهای صاف، عمودی و افقی استفاده میشود.

 • پیوستگی و ارتباط فضاهای مختلف

پیوستگی و ارتباط فضایی یکی از مهمترین نکات و اصولی است که باید در طراحی ویلا دوبلکس در نظر گرفته شود . اما منظور از پیوستگی فضایی در طراحی چیست ؟ ارتباط و پیوستگی فضایی به این معنی است که تا جای امکان به شیوه صلب و سخت میان بخش های داخلی جدایی ایجاد نشود.

به عنوان مثال در طراحی پله های داخلی نباید راهپله طبقه دوم طوری طراحی شود که به طور کلی ارتباط میان دو طبقه از بین رود بنابراین باید تا جای امکان هیچ دیواری در اطراف پلههای طبقه دوم ایجاد نشود تا علاوه بر حفظ پیوستگی و ارتباط میان طبقات، فضای دلباز تر و زیباتری ایجاد شود.

 • موقعیت و جهت قرارگیری ویلا

یکی از مهم ترین نکات در طراحی، مشخص کردن موقعیت و جهت قرارگیری ساختمان ویلا با توجه به شرایط و ویژگی های سایت می باشد.

بهترین مکان قرارگیری ساختمان شمالیترین بخش زمین است به این ترتیب می توان نور جنوبی مطلوبی دریافت کرد و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کرد.

بهتر است تا حد امکان ساختمان ویلا به طرف جنوب قرار گیرد زیرا جنوبی بودن جهت ساختمان باعث می شود از نور خورشید در طول روز به خوبی بهره برد همچنین اگر ویلای شما در مناطق سردسیر قرار دارد میتوانید به راحتی با بهرهگیری از نور خورشید ، بیشترین بهره را از گرمای خورشید ببرید.

 • محل جانمایی پنجرهها در ویلای مدرن دوبلکس

یکی از ویژگی های اصلی سبک مدرن طراحی پنجره های بزرگ و سرتاسری است. جانمایی درست پنجره ها باعث ورود نور و گرما به فضاهای داخلی ویلا می شود. نور طبیعی در ویلا نقش بسیار مهمی ایفا میکند و باعث زیباتر و دلباز تر شدن آن می گردد از طریق پنجرههای جنوبی ویلا نور مطلوبی وارد فضاهای داخلی می شود و به فضا روح میبخشد. همچنین پنجرههای بزرگ این امکان را برای ساکنین ایجاد میکند که زمانی که در داخل ویلا هستند دید مناسبی به منظره و فضای سبز محوطه ویلا داشته باشند.

 • طراحی سقف بلند در ویلای دوبلکس

سقف بلند به فضا شکوه و زیبایی خاصی می بخشد . برای بسیاری از افراد بلند بودن سقف محل زندگیشان بسیار جذاب و لذت بخش می باشد . طراحی سقف بلند در ویلا باعث ایجاد محیطی لوکس، دلباز و باشکوهمی گردد.

به علت آنکه در طراحی ویلای دوبلکس مانند طراحی خانه های آپارتمانی الزامات و محدودیتهای خاص و سخت گیرانه ای وجود ندارد شما میتوانید سقف ویلا را نسبت به خانه های آپارتمانی بلند تر در نظر بگیرید.

 • جایگذاری پلهها

جایگذاری و طراحی پله در طراحی ویلای دوبلکس از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع طراحی دیگر بخش های ویلا با توجه به مکان قرار گیری پله ها مشخص می شود و این پلههای ویلای دوبلکس هستند که به پلان کلی ویلا جهت میبخشند. در سبک مدرن پلهها بسیار ساده و زیبا طراحی می شوند.

پلههای ویلای مدرن باید طوری طراحی شوند که علاوه بر کارایی ، باعث زیباتر شدن فضاهای داخلی نیز شوند. در واقع طراحی پلهها باید در نهایت دقت و ظرافت انجام شود زیرا پلهها در ویلای دوبلکس تنها ابزار ارتباط میان طبقات نیستند و تاثیر چشمگیری در ظاهر و نمای کلی فضاهای داخلی ویلا دارند.

در ویلای دوبلکس فرم پله ها میتواند به صورت گرد ، نیم دایره ساده و سه طرفه طراحی شود. پله های فرم گرد بسیار محبوب و پرطرفدار است.

در جایگذاری و مکان قرارگیری پله ها باید به این نکته توجه کرد که پله ها طوری طراحی شوند که فضاهای اصلی ویلا را اشغال نکنند و دسترسی راحت و مناسبی از تمام بخش ها داشته باشند و مانع ورود نور به فضاهای داخلی نشوند.

به طور کلی دو نوع اصلی و پرکاربرد در طراحی پلهویلای دوبلکس شامل موارد زیر می باشد؛

 • طراحی پلهبا در نظر گرفتن وید

وید در معماری سبک مدرن جایگاه خاص و ویژه ای دارد منظور از وید چیست؟ در واقع وید (Void) به یک فضای خالی در ساختمان گفته میشود که به واسطه آن از طبقات بالاتر، طبقات پایین دید دارد. در ویلای دوبلکس نیز وید فضایی است که جهت ارتباط بین طبقات ایجاد میشود البته طراحی کلی به نحوی انجام می شود که حریم خصوصی حفظ شود.

هنگام طراحی وید باید به این نکته توجه داشته باشید که منظره طبقه دوم به فضای وید از نمای خوب و مناسبی برخوردار باشد.

میتوان با استفاده از طرح های زیبا و خلاقانه فضای زیباتری را ایجاد کرد. طراحی وید در ویلا باعث ایجاد فضایی زیبا، متفاوت و دلباز میگردد همچنین باعث می شود در طبقات هوای تازه جریان پیدا کند و محیط نیاز به تهویه کمتری داشته باشد.

 • طراحی پلهبدون در نظر گرفتن وید

در برخی موارد طراحی پله بدون در نظر گرفتن وید انجام می شود با وجود اینکه این کار چندان رایج نیست اما گاهی در طراحی برخی فضاها به چشم می خورد.

در این نوع طراحی ممکن است پیوستگی فضایی از بین رود در نتیجه طراحی باید بسیار با دقت انجام شود تا فضای طبقات کاملا از هم جدا نشوند.

طراحی ویلای مدرن دوبلکس به صورت تضمینی و تخصصی با هیرادانا: با ما همراه باشید. از طریق لینک زیر به سایت مراجعه کرده و جهت بازدید و مشاوره حضوری رایگان از ویلای خود با بهترین طراحان ویلا در ایران وقت مشاوره بگیرید.

https://hiradana.com/article/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D9%84%D8%A7

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.