ماموریت‌های اورژانس کاشان ۱۴ درصد رشد داشت

ماموریت‌های اورژانس کاشان 14 درصد رشد داشت

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: کارشناسان این مرکز در تعطیلات نوروز در یک هزار و هفتصد مأموریت شرکت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، حسین ریاحی اظهار کرد: در جریان حادثه‌های رانندگی از ۲۵ اسفند۹۷ تا ۱۷ فروردین‌ماه در جاده‌های منتهی به این شهرستان فقط یک نفر جان خود را از دست داد که یک‌سوم مدت مشابه در سال گذشته است.

وی افزود: از مجموع مجروحان حوادث رانندگی در جاده‌های منتهی به شهرستان کاشان در تعطیلات نوروزی ۴۲۱ نفر به بیمارستان اعزام شدند که در مقایسه با سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشت که ۷۰ نفر  مجروحان نیز که دچار آسیب‌های جزیی شده بودند، در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به استقرار ایستگاه‌های سلامت به منظور تأمین سفر سالم برای شهروندان، تصریح کرد: میزان مراجعان به ایستگاه‌های سلامت ۸۵۷ نفر بود که  افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

وی گفت: با هدف رفاه شهروندان و گردشگران در تعطیلات نوروزی، ۲۰ مرکز درمانی،۱۳ پایگاه جاده‌ای و  هفت پایگاه شهری با حضور ۱۵۰ نفر نیروی فوریت‌های پزشکی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در بخش اورژانس فعال بودند.

ریاحی افزود: آماده‌باش ۴۰ آمبولانس فعال، ۲۰ آمبولانس مجهز به تله کاردیولوژی، دو موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و مرکز پایش مراقبت‌های درمانی ۲۴ ساعته (mcmc) از جمله خدمات دانشگاه علوم پزشکی کاشان در اجرای طرح سلامت نوروزی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *