۴ مستند ایرانی به ایدفا دعوت شدند

۴ مستند ایرانی به ایدفا دعوت شدند

سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) فهرست فیلم‌های چند بخش جدید خود را با حضور چند اثر ایرانی اعلام کرد.

 مستند «من سعی میکنم فراموش نکنم» ساخته پگاه آهنگرانی در نخستین نمایش جهانی خود در بخش مسابقه مستندهای کوتاه جشنواره ایدفا حضور خواهد داشت و «آب، باد، خاک و نان» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری نیز در بخش رقابتی مستند جوانان این رویداد معتبر و جهانی در عرصه مستند انتخاب شده‌ است.
همچنین دو مستند «چهره‌پرداز» ساخته جعفر نجفی و«مشق امشب» ساخته مشترک اشکان نجاتی و مهران نعمت‌الهی نیز دیگر نمایندگان سینمای ایران در جشنواره امسال ایدفا است که در بخش «Luminous» این رویداد سینمایی به نمایش گذاشته می‌شود.
فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه بین‌المللی مستندهای بلند نیز به زودی اعلام خواهد شد.
درباره مستند پگاه آهنگرانی می دانیم که تهیه کنندگی این مستند را کاوه فرنام به عهده دارد و فرحناز شریفی تدوین گر و آتنا اشتیاقی آهنگساز این فیلم هستند. همچنین نویسندگی این فیلم را پگاه آهنگرانی و احسان عبدی پور انجام داده اند.
«مشق امشب» ساخته مشترک اشکان نجاتی و مهران نعمت اللهی بر گرفته از فیلم  «مشق امشب» ساخته عباس کیارستمی است و پرسش های مطرح شده در این فیلم را بار دیگر از دانش آموزان می‌پرسد و در انتها به این نتیجه می‌رسد که سیستم آموزشی و جامعه ایران دچار تغییرات قابل توجهی شده است..
مستند «آب، باد، خاک، نان» به کارگردانی مهدی  زمانپور کیاسری نیز روایت زندگی پسربچه‌ای ۱۱ ساله به نام ابوالفضل در یک آبادی در مناطق کویری ایران را روایت می‌کند.
مستند کوتاه «من سعی میکنم فراموش نکنم» ساخته پگاه آهنگرانی روایتی کارگردان از شخصیتی به نام غلام است که گرچه شبیه هیچ یک از بستگان او نیست اما در همه دو همی های خانوادگی حاضر است و با دوربین خود از همه چیز فیلمبرداری می‌کند…
مستند «چهره پرداز» نیز روایت زندگی زوجی به نام مینا و گل محمد در مناطق روستایی است و به مشکلاتی که به مرور در زندگی آنها شکل می‌گیرد پرداخته است.
جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ نوامبر (۲۶ آبان تا ۷ آذر) در کشور هلند برگزار می‌شود.
 
منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *