آبگرفتگی برخی از معابر دوگنبدان در پی بارش شدید باران

آبگرفتگی برخی از معابر دوگنبدان در پی بارش شدید باران

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد شهردار دوگنبدان گفت: بارش شدید باران منجر به آبگرفتگی برخی از معابرو منازل و خیابان‌های این شهر شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد مسعود ظفری در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس پیش بینی‌های اعلام شده بارش شدید در گچساران آغاز شده است.

وی بیان کرد: بارش شدید باران منجر به آبگرفتگی برخی از معابر و منازل و خیابان‌های شهر دوگنبدان شد.

شهردار دوگنبدان تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۰ باب منزل مسکونی در مناطق مختلف این شهرستان دچار آبگرفتگی شده است.

ظفری عنوان کرد: در صورت ادامه بارندگی احتمال ورود آب و آبگرفتگی منازل در دامنه کوه‌ها و مناطق پر شیب وجود دارد و با این وضعیت شهر دوگنبدان بحرانی خواهد شد.

وی گفت: بیشترین آبگرفتگی معابر در کوی پانصد دستگاه رخ داده است.

شهردار دوگنبدان خاطر نشان کرد: با تلاش نیروهای خدمات رسان عملیات روان کردن آب‌های سطحی ادامه خواهد داشت تا آبگرفتگی مهار شود.

ظفری بیان کرد: بر اساس هشدار بارش شدید باران برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر و هدایت آب‌های سطحی از چند روز قبل تمام نیروهای خدمات شهری در آماده باش کامل قرار گرفتند.

وی افزود: واحدهای خدمات شهری، امانی، نقلیه و عمران با تمام پرسنل، ماشین آلات و تجهیزات در حال خدمات رسانی مناسب به شهروندان، باز کردن و پاکسازی جداول و مسیرهای تردد با هدف جلوگیری از بروز خسارت ناشی از آبگرفتگی شدید در شهر هستند.

احسان کوهکن رئیس اداره هواشناسی گچساران اضافه کرد: اوج فعالیت این سیستم بارشی امروز عصر دوشنبه شب و سه شنبه خواهد بود که احتمال آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل ها، کاهش دید افقی بالا نیز پیش بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: تا کنون ۲۸.۳ میلیمتر بارش باران در دوگنبدان به ثبت شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *