آمادگی کامل گیلان برای بحران احتمالی بارش برف

آمادگی کامل گیلان برای بحران احتمالی بارش برف

ایسنا/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان، از آمادگی استان برای بحران احتمالی بارش برف در پایان هفته خبر داد و گفت: ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در حالت آماده باش هستند.

امیر مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آمادگی همه دستگاه های اجرایی استان برای مدیریت بحران احتمالی بارش برف پیش رو، گفت: براساس شرح وظایف حوزه مدیریت بحران در برف های سنگین، مدیران همه دستگاه های اجرایی استان اقدام به ارائه گزارشی از آمادگی کامل خود کردند.

وی افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بهره گیری از توان دولتی و بخش خصوصی در قالب ۳۵۰ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین آماده برفروبی محورهاست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، از فرمانداران خواست از امکانات بخش خصوصی در حوزه صنعت، معدن و تجارت استفاده کنند و گفت: شهرداری های سراسر استان در حالت آماده باش کامل هستند و طی ماه های گذشته غالبا تیغه های برفروب را خریداری کردند.

مرادی، از مشارکت بنیاد مسکن استان با شهرداری رشت جهت برفروبی خیابان ها و معابر خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اسکان و پذیرایی از جاماندگان در برف نیز با جمعیت هلال احمر استان و سپاه قدس گیلان هماهنگی های لازم انجام شده است.

وی با اشاره به هماهنگی های لازم جهت تامین آب، برق، گاز و نفت شهروندان گیلانی، گفت: همه دستگاه های پای کار هستند و مردم نگران نباشند و از نعمت برف لذت ببرند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *