تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 خرداد 1402 - 1:39
38 بازدید
کد خبر : 208810

آموزش زبان ترکی استانبولی در یک ماه

آموزش زبان ترکی استانبولی در یک ماه

امروزه آموزش زبان ترکی استانبولی نه تنها در ایران بلکه در سر تا سر دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است. البته یادگیری هر زبانی غیر از زبان مادری لذت بخش بوده و بسیار ارزشمند است. برخی نیاز دارند که به دلایل مختلف آموزش را در مدت زمان کوتاه تر مثلا در عرض یک ماه انجام

امروزه آموزش زبان ترکی استانبولی نه تنها در ایران بلکه در سر تا سر دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است. البته یادگیری هر زبانی غیر از زبان مادری لذت بخش بوده و بسیار ارزشمند است. برخی نیاز دارند که به دلایل مختلف آموزش را در مدت زمان کوتاه تر مثلا در عرض یک ماه انجام دهند. در این نوشتار ارزنده نکات کلیدی و مهمی را برای رسیدن به این هدف تقدیم خواهیم کرد. البته در آموزشگاه زبان ملل نیز دوره های آموزشی زیادی برگزار خواهد شد.

نحوه یادگیری زبان ترکی استانبولی

گفتنی است که آموزش هر زبان دومی مشکلاتی را به همراه دارد و باید شرایطی را برقرار نمود تا به نتیجه مطلوب رسید. آموزش زبان ترکی استانبولی نیز از این قانون مجزا نیست. برای این کار واقعا باید وقت گذاشت و تمرین و تکرار مداوم را فراموش نکرد. البته به روش های متعددی می توان به یادگیری این زبان پرداخت.

برخی دوست دارند که این مسیر را با یادگیری اصطلاحات مهم و کاربردی آغاز نمایند. این روش مستلزم آن است که حتما واژه ها و عبارت های جدید را در جمله مورد استفاده قرار داد. از روش های مهم در فرایند آموزش زبان ترکی استانبولی تماشای فیلم و سریال های زبان اصلی می باشد. گوش دادن به اخبار و پادکست های مختلف نیز دامنه لغات را بسیار افزایش می دهد. اما تمام این فعالیت ها بابد حتما با تلاش و انگیزه زبان آموزان همراه باشد.

گسترش دامنه لغات جهت آموزش زبان ترکی استانبولی

شایان به ذکر است که تلاش و پشتکار مهم ترین مهره در زنجیره ی آموزش زبان ترکی استانبولی است. زبان آموزان باید تلاش خود را بکنند تا دامنه لغات خود را افزایش داده و با سرعت بیشتری به هدف خود نزدیک شوند.‌ اما فراموش نشود که برای این که لغات و اصطلاحات کاربردی در ذهن بماند باید هر روز به تمرین و تکرار ادامه داد.

استفاده از فلش کارت

یکی از روش های کاربردی و مهم جهت آموزش زبان ترکی استانبولی در مدت زمان کوتاه و فراموش نکردن آموخته ها، استفاده از فرش کارت می باشد. اما چگونه باید این روش را در دستور کار خود قرار داد. برخی شیوه صحیح استفاده از فلش کارت ها را نمی دانند و به همین دلیل در این قسمت توضیحات لازم را ارائه خواهیم داد. فلش کارت را می توان به این صورت آماده نمود که در یک طرف سوالات  و در طرف دیگر پاسخ را نوشت.

در مورد آموزش لغات نیز باید لغت مورد نظر را در یک سمت فلش کارت نوشت و پشت آن معنای لغت و یک جمله برای به کار بردن آن کلمه را بنویسید. اما بهتر است کلمات هم معنی را نیز در پشت فلش کارت ها بنویسید. فلش کارت ها را می توان برای موارد مختلفی استفاده نمود. به عنوان مثال برای یادگیری لغات و واژگان، فرمول های مهم، نکات مهم گرامری و سایر موارد می توانید از فلش کارت استفاده نمایید. از آن جایی که فلش کارت ها کوچک هستند می توان آن ها را همه جا برد و مورد استفاده قرار داد. این تمرین و تکرار از طریق این کارت های معجزه آسا، باعث یادگیری هر چه بیشتر زبان خواهد شد.

گوش دادن به موسیقی ترکی

اگر قصد دارید در مدت زمان کوتاهی مثلا یک ماه، در فرآیند آموزش زبان ترکی استانبولی به نتیجه خوبی برسید، گوش دادن به موسیقی های ترکی را فراموش نکنید. برای این کار بهتر است آهنگ های مورد علاقه خود را از خواننده های مورد نظرتان را تهیه کرده و مرتب گوش دهید. توصیه ما این است که هنگام گوش دادن به آهنگ ها کلمات را با دقت مورد توجه قرار داده و در ابتدا معنای لغت های جدید را حدس بزنید.

اگر متن آهنگ را داشته باشید می توانید آن را با دقت بخوانید و به ذهن بسپارید و هنگام گوش دادن آن ها را به یاد بیاورید. همچنین می توانید روی کاغذ متن‌ را نوشته و چندین کلمه را جا خالی بگذارید. سپس هنگامی که دوباره آهنگ‌ را گوش می دهید، کلمات را تشخیص داده و در جاهای خالی قرار دهید. با این کار یادگیری جنبه سرگرمی نیز پیدا می کند و از همه مهم تر مهارت شنیداری شما تقویت خواهد شد. اگر با نکات گرامری مواجه می شوید حتما یادداشت و دوباره تمرین کنید.

مشاهده فیلم و سریال های زبان اصلی

بدون شک یکی از راهکارهای بسیار مهم برای آموزش زبان ترکی استانبولی یا هر زبان دیگری، مشاهده فیلم و سریال های زبان اصلی است. برای این کار بهتر است ژانر مورد علاقه خود را انتخاب کنید. با این کار انگیزه شما بیشتر می شود. همچنین بهتر است در اوایل فیلم ها و سریال ها را با زیر نویس مشاهده نمایید. برای این که تمرکز بیشتری روی مکالمات داشته باشید و بهتر درک کنید، سعی کنید فیلم و سریال هایی را انتخاب کنید که داستان زیاد پیچیده ای نداشته باشد که بتوانید بیشتر روی مکالمات تمرکز داشته باشید.

نکته ای که باید یادآور شویم این است که از همان ابتدا انتظار نداشته باشید که مهارت شنیداری شما بسیار عالی باشد و به راحتی فیلم را درک کنید. مطمئن باشید که باید به خودتان زمان بدهید تا استعداد های شما در مهارت های زبانی تقویت شوند. اما این اطمینان را به شما بدهیم که با نگاه کردن زیاد فیلم و سریال مهارت های شما در زمینه های مختلف تقویت خواهد شد. برای بار اول از زیر نویس فارسی استفاده نمایید اما سعی کنید برای بار دوم زیر نویس را حذف کرده و خودتان سعی کنید تمام کلمات و جملات را درک نمایید.

گفت و گوی ترکی داشته باشید

برای این که در مسیر آموزش زبان ترکی استانبولی، دریچه های موفقیت به روی شما باز شود، بهتر است به گونه ای برنامه ریزی نمایید‌ که مکالمات ترکی را به صورت مداوم انجام دهید. اگر در دوره های آموزشی در موسسه زبان ملل ثبت نام کرده اید، حتما با هم کلاسی های خود مکالمه های دو نفره و گروهی داشته باشید.

برای موفقیت مخصوصا در کوتاه مدت حتما باید تمرین مداوم داشته باشید. با صحبت کردن مجبور هستید از کلمات و اصطلاحات یاد گرفته استفاده نمایید و در جملات خود تمام نکات گرامری را به کار ببرید. برای مکالمات گروهی می توانید موضوعی را مشخص نموده و صحبت کنید و نظرات خود را بیان نمایید. با هم تعامل و مشورت داشته باشید و از نظرات بقیه نیز بهره ببرید‌‌.

شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان ملل

توصیه ما این است که برتی آموزش زبان ترکی استانبولی به بهترین صورت ممکن و کاملا اصولی در کلاس های موسسه ملل شرکت نمایید. کلاس های فشرده و کوتاه مدت نیز زیر نظر اساتید برجسته برگزار خواهد شد. مطمئن باشید که هر چهار مهارت زبانی را در شما تقویت خواهند کرد و نتیجه بسیار خوبی به دست می آورید.

دلیل آموزش زبان ترکی استانبولی

به نظر شما چرا تب آموزش زبان ترکی استانبولی این روزها زیاد بالا رفته است. این زبان از پر طرفدار ترین زبان ها در ایران محسوب می شود. شاید مهم ترین دلیل این باشد که ایرانیان به دلایل مختلف سفرهای زیادی به کشور ترکیه دارند. برای مسافرت و تفریح، مهاجرت، تحصیل، کسب و کار و هر دلیل دیگری ایرانیان زیاد به ترکیه رفت و آمد دارند.

به همین دلیل باید این زبان را یاد بگیرند که بتوانند به راحتی نیازهای خود را مرتفع سازند. قرار گرفتن در موقعیت های شغلی مناسب نیازمند تسلط بر زبان ترکی استانبولی می باشد. گفتنی است که یادگیری این زبان ساده بوده و دلیل آن اشتراکات زیاد با زبان فارسی و انگلیسی می باشد.

سخن پایانی

این مقاله را به راهکارهای مهم برای آموزش زبان ترکی استانبولی در مدت زمان کوتاه اختصاص داده ایم. علاوه بر این راهکارهای مهم، می توانید در دوره های آموزشی فشرده در آموزشگاه زبان ملل شرکت نموده و به صورت کاملا اصولی با متد های به روز دنیا به یادگیری زبان ترکی بپردازید. برای ثبت نام می توانید به صورت حضوری، از طریق سایت و تماس تلفنی اقدام نمایید. کارشناسان ما همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.