«آهسوکا» هرگز نباید Thrawn را معرفی می‌کرد

 

به گزارش بلو سابتایتل مرجع کامل دانلود زیرنویس و به نقل از برخورد دهنده آهسوکا (روزاریو داوسون) به عنوان یک قهرمان محبوب و کارآمد، به دست آوردن سریال خودش باعث هیجان کمی شد. اما آهسوکا را با یک معما روبرو کرد – چه کسی شرور خواهد بود؟ با وجود یک شخصیت ثابت شده به عنوان اصلی، نمی‌توان آن را فقط هر کسی دانست، به خصوص پس از اینکه آهسوکا در حضورهای انیمیشنی خود با افرادی مانند ماول (سم ویتور) و ویدر (جیمز ارل جونز) مبارزه کرد. شخصیت عنوان به چالش جدیدی نیاز داشت که نمی توانست به راحتی آن را شکست دهد و با تمرکز شدید روی گذشته اش، ارتباط قبلی نمی توانست صدمه ببیند. سریال Thrawn (لارس میکلسن)، Chiss را انتخاب کرد که یک دریاسالار بزرگ امپراتوری و یک حریف سرسخت در Star Wars Rebels بود. با تعداد زیادی شخصیت از آن سریال که اولین بازی خود را در اکشن زنده انجام می دهند، Thrawn به نظر می رسید که انتخاب عالی باشد. منطق سرد و احساسات تزلزل ناپذیر او او را تهدیدآمیز می کند، در حالی که استدلال قیاسی تقریباً بی عیب و نقص او باعث می شود غیرقابل پیش بینی بودن آهسوکا از آناکین (هیدن کریستنسن) که از آناکین (هیدن کریستنسن) آموخته است، کمتر مزیتی برای او داشته باشد.

به نظر می رسید این انتخاب کاملاً منطقی بود، اما اعدام نبود. این سریال Thrawn up را به عنوان یک تهدید دور بازی می کرد تا اینکه برای او خیلی دیر شده بود که بتواند تغییرات زیادی ایجاد کند. با گم شدن Thrawn، Baylan Skoll (Ray Stevenson) نقش شرور سریال را بر عهده گرفت و کار خارق العاده ای انجام داد. گذشته بایلان، شناخت او از آهسوکا، درگیری درونی او با دارک ساید و رابطه اش با شاگردش شین (ایوانا ساخنو) او را به حریف کامل آهسوکا در این مرحله تبدیل می کند. Thrawn ممکن است به خودی خود محبوب باشد، اما او با این داستان سازگاری نداشت، به خصوص با فیلم آینده دیو فیلونی که می تواند زمان بیشتری را برای اجرای عدالت از او بگیرد. Ahsoka باید توجه خود را روی شخصیت اصلی خود متمرکز می کرد و اجازه می داد Thrawn گم شود – حداقل تا یک صحنه احتمالی پس از اعتبار.

 

‘آهسوکا’ Thrawn Too Too Late را معرفی کرد

در میان بسیاری از چیزها، جنگ ستارگان به خاطر شخصیت های شرورش مشهور است و Thrawn قطعاً در بین شوم ترین افراد این فرنچایز قرار می گیرد. اما، در حالی که سطح تهدید یک شخصیت شرور بر اساس عوامل زیادی است، یک عنصر مهم حضور فیزیکی آنها در داستان است، و Thrawn این فرصت را به دست نمی آورد. تا سه قسمت پایانی، Thrawn یک ترس طیفی باقی می ماند که کمتر کسی حتی به آن باور داشت. اگرچه نادیده گرفتن او یک اشتباه است، هر چه شورای جمهوری جدید بگوید، او می تواند آسیب کمی از کهکشانی دیگر وارد کند، و برای بیش از نیمی از فصل، جایی که او بود با زمان بسیار کمی که تراون واقعاً می تواند به آهسوکا و متحدانش آسیب برساند، پتانسیل او هدر می رود.

 

در حالی که تراون می توانست در لایو اکشن یک شخصیت شرور وحشتناک باشد، او این شانس را نداشت. استعدادهای Thrawn مبارزات پر اکشن یا تعقیب و گریز حماسی نیستند. او یک استراتژیست و درخشان است. برای درخشش توانایی های ترون، او به زمان زیادی نیاز دارد تا نشان دهد که چه کاری می تواند انجام دهد و چگونه آن را انجام می دهد، زیرا این کار را نمی توان در یک سکانس مبارزه انجام داد. اپیزود هفتم آهسوکا، “رویاها و جنون” به او فرصت کوتاهی برای خودنمایی می دهد، اما برای توجیه دیر ورودش یا غلبه بر شرورانی که آهسوکا و سابین (ناتاشا لیو بوردیزو) قبلا با آنها روبرو شده اند، کافی نیست.

 

بایلن اسکال آنتاگونیست بهتری برای «آهسوکا» است

اگرچه Thrawn به بازی دیر رسید، بخش اول Ahsoka فاقد یک شخصیت شرور نبود. این سریال بایلان، جدی سابق را معرفی می کند که از دستور ۶۶ فرار کرده و به عنوان یک مزدور همراه با شاگرد پاداوان خود کار می کند. بایلان شباهت های زیادی با خود آهسوکا دارد، از جمله موقعیت او به عنوان نه جدی و نه سیث. چنین شباهت هایی فرصت مناسبی را برای گسترش دانش و کشف نیرو در خارج از این سازمان ها فراهم می کند. این واقعیت که آنها بسیار شبیه به هم هستند، اما در مسیرهای مختلف، آنها را به دشمنان طبیعی تبدیل می کند و توسعه این پویایی می توانست جذاب باشد.

اما فراتر از اینکه فویل عالی برای آهسوکا باشد، بایلان مدت ها قبل از سریال درباره او می دانست. او در جنگ‌های کلون‌ها نیز مانند او جنگید و حتی آناکین اسکای واکر را می‌شناخت. و از آنجایی که بخش بزرگی از سفر آهسوکا شامل تأمل در گذشته و رابطه او با آناکین است، این مهم است. توانایی بایلن در پرتاب کردن آن خاطرات در چهره‌اش، دست برتری است که ترون آن را به اشتراک نمی‌گذارد. گرچه ترون آناکین را می‌شناخت، اما هرگز درباره آهسوکا با آن مرد صحبت نکرد و از رابطه‌ای که او با اربابش داشت نمی‌داند. در همین حال، بایلان از اقدامات آنها در جنگ های کلون باخبر است و اولین بار نام آهسوکا را از خود آناکین شنید.

 

اما چیزی که بیش از همه بایلان را متمایز می کند رابطه او با شین است. بین کشمکش‌های درونی آهسوکا درباره آناکین و تلاش‌های او برای آموزش سابین، این سریال اهمیت دکل و پیوند پاداوان را برجسته می‌کند. در حالی که هر فردی در رابطه تأثیری بر دیگری دارد، همه پویایی ها متفاوت هستند. با این حال، مقایسه مهم است. آهسوکا و سابین مانند رابطه‌ای که با آناکین به اشتراک گذاشت، رابطه‌ای پر از تنش دارند، اما با وجود تنش، به یکدیگر اهمیت می‌دهند. بایلان و شین پویایی سفت‌تر و تقریباً محترمانه‌تری دارند، اما، مانند آناکین و آهسوکا، به نظر می‌رسد که بایلان و شین راه خود را در پیش گرفته‌اند. هر دو جفت نشان دهنده پیوند یکسانی هستند و اینکه چگونه یک شاگرد را می سازد. بایلان و پاداوان فوق‌العاده قدرتمندش که با آهسوکا و شاگرد مبارز او مخالفت می‌کنند، اگر این فرصت به آنها داده شود، آنتاگونیست‌های کاملی برای سریال خواهند بود.

 

“آهسوکا” باید تنها می ماند و روی بایلان تمرکز می کرد

سریال نیاز به یک آنتاگونیست دارد، اما لازم نیست Thrawn باشد. آهسوکا قبلاً یک شخصیت قابل تشخیص برای طرفداران هیاهو داشت و نمایش می توانست بدون ترون کار کند. و ظاهر عجولانه هیچ لطفی به شخصیت نمی کند. با توجه به فیلم قریب الوقوع دیو فیلونی با تمرکز بر نبرد جمهوری جدید با یک بقایای امپراتوری، تراون باید برای داستانی نجات می یافت که می توانست عدالت را برای او ادا کند. در حالی که Thrawn بدون شک یک تهدید است، اما او در سریال نمی گنجد، همانطور که از این واقعیت می توان فهمید که او چیزی بیش از یک قطره نام برای پنج قسمت اول نیست. در همین حال، بایلان به عنوان شخصیت شرور از نظر موضوعی همخوانی دارد و در آشفتگی درونی آهسوکا بازی می کند. کنار گذاشتن Thrawn از ترکیب در این داستان خاص به Ahsoka اجازه می داد تا از Baylan و Shin تا حد توان خود استفاده کند و تهدید نهایی را برای بعد حفظ کند. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *