ایجاد خط اعتباری ۵ میلیارد تومانی برای شرکت‌های دانش بنیان خراسان شمالی

ایجاد خط اعتباری ۵ میلیارد تومانی برای شرکت‌های دانش بنیان خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی خط اعتباری پنج میلیارد تومانی برای شرکت‌های دانش بنیان خراسان شمالی با انعقاد قرارداد بین صندوق نوآوری و شکوفایی کشور و صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان ایجاد شد.

به گزارش ایسنا، این قرارداد بعد از ظهر امروز ۲۷ آبان ماه در سالن جلسات فرودگاه بجنورد با حضور خالقی مدیر امور مجلس و ذینفعان صندوق نوآوری و شکوفایی کشور، وحیدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

مدیر امور مجلس و ذینفعان صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در این آیین به افزایش حمایت‌ها از شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: حدود سه سال پیش کل تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش بنیان استان ۷۰۰ میلیون تومان بود اما اکنون به ۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

مهدی خالقی، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را از اقدامی ضروری دانست و اظهار کرد: هرچه حمایت‌های بیشتری از این شرکت‌ها داشته باشیم در ادامه شاهد رشد کلان‌تر آن‌ها خواهیم بود.

وی تاکید کرد: یه یاد دارم حدود سه سال پیش از شرکتی در یکی از روستاهای شهرستان اسفراین حمایت صد میلیون تومانی کردیم و اکنون شاهد موفقیت و رشد آن در سطح استان و فعالیت در نقاط مختلف هستیم.

خالقی افزود: دغدغه ما حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در سراسر کشور است اما تلاش کرده‌ایم تا از این شرکت‌ها در استان‌های محروم با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، حمایت مناسب‌تری داشته باشیم.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *