تعطیلی اردوهای فرنگی‌کار ناشنوا قبل از مسابقات جهانی ترکیه

تعطیلی اردوهای فرنگی‌کار ناشنوا قبل از مسابقات جهانی ترکیه

مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی ناشنوایان گفت: نبود مسابقات و تعطیلی اردوها طی یک سال گذشته سبب شده تا کشتی گیران فرنگی کار ناشنوا از نظر آمادگی بدنی در شرایط ایده ال و مناسبی نباشند.

جمشید خیرآبادی در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از وضعیت فرنگی کاران ناشنوا در اولین اردوی آمادگی بعد از یکسال دوری از تمرینات، اظهار کرد: نخستین اردوی کشتی گیران فرنگی کار از یکم اسفند با حضور ۳۰ کشتی گیر و ۱۰ مربی در رده های سنی جوانان، امید و ّبزرگسالان در سنندج آغاز شده و تا ۱۰ اسفند ادامه خواهد داشت.

وی گفت: دوری از تمرینات و تعطیلی اردوها طی یکسال گذشته سبب شده تا کشتی گیران فرنگی کار ناشنوا از نظر آمادگی بدنی شرایط ایده ال و مناسبی نداشته باشند. بنابراین در نخستین اردوی آمادگی برای پیشگیری از آسیب برنامه تمرینات را به گونه ای طراحی کردیم که فشار تمرینات مطابق با میزان آمادگی بدنی کشتی گیران باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با این شرایط فرصت کافی برای آماده سازی تیم جهت شرکت در مسابقات جهانی ترکیه را دارید یا خیر؟ گفت: چون کشتی گیران زمان طولانی از تمرینات دور بودند، هماهنگ سازی و بازگشت دوباره آنها به شرایط تمرینات سخت و زمانبر است، اما سعی داریم در فاصله زمانی کوتاهی که تا مسابقات جهانی ترکیه داریم با برگزاری اردوهای فشرده و منظم تیم خوبی را در رده سنی جوانان و بزرگسالان برای مسابقات آماده کنیم.

خیرآبادی بهترین نتیجه تیم کشتی فرنگی ناشنوایان را پنجمی جهان عنوان کرد و افزود: امیدوارم با تمریناتی که برای آماده سازی کشتی گیران طراحی کردیم به نتیجه بهتر از پنجمی در ترکیه دست پیدا کنیم.

وی در پایان ضمن تشکر از فدراسیون ناشنوایان، گفت: برای ارتقای سطح جایگاه کشتی گیران فرنگی کار ناشنوا در سطح جهان فدراسیون حمایت خوبی از این تیم تا به امروز داشته و تمام امکانات لازم برای آماده سازی تیم را در سنندج فراهم کرده، اما باید قبول کنیم که به خاطر کرونا از تمام برنامه ها عفب افتادیم و جبران آن به راحتی امکانپذیر نیست.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *