علاقه‌ام نسبت به سپاه ۱۰۰ برابر شده است

علاقه‌ام نسبت به سپاه 100 برابر شده است
معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین در گفت‌وگویی صمیمانه با ایسنا از روزها و لحظات مختلف خدمت در لباس پاسداری و اهداف و آرمان‌های سپاه پاسداران در این روزها که شاهد هجمه خبیثانه رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی، هستیم، سخن می‌گوید.
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، این روزها به‌واسطه هم‌زمانی میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار با هجمه خبیثانه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی، نام سپاه و پاسدار نقل زبان‌هاست و هر کس به نحوی در تلاش برای نشان دادن حمایت خود از این غیورمندان سبزپوش است. این امر بهانه‌ای شد تا با یکی از پاسداران همیشه در صحنه استان قزوین گفت‌وگویی صمیمانه داشته باشیم.
سرهنگ محرمعلی والدی، معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین است و در آستانه ۳۳ ساله شدن خدمتش در این نهاد نظامی قرار دارد. وی از ۱۶ سالگی لباس مقدس پاسداری را بر تن کرده و اینک سال‌هاست در تلاش برای انجام وظایف و یاری هم‌وطنان خود در مراحل مختلف از جمله زلزله کرمانشاه و یا امداد و کمک به سیل‌زدگان استان گلستان است.
سرهنگ والدی با بیان اینکه کلمه پاسدار و سپاه و بسیج مفاهیمی تعیین‌کننده و امیددهنده برای مردم ایران اسلامی به‌ویژه آسیب دیدگان و اقشار ضعیف جامعه در موقعیت‌هایی چون سیل اخیر است، می‌گوید: همه ما فرهنگ بسیج و پاسداری را پناهی برای خود می‌دانیم، چرا که سپاه انقلاب اسلامی مدیون خون بیش از ۳۰۰ هزار شهید و ایثارگری‌های هزاران جانباز و ایثارگر است لذا باید برای حفظ این امانت تلاش کنیم.
والدی می‌گوید: به‌عنوان یک پاسدار خداوند را شاکریم که در این لباس در تبعیت از محضر ولایت‌فقیه حرکتی در راستای انقلاب اسلامی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه باعث افتخار است به‌عنوان پاسدار در این ایام با تأسی از اباعبدالله الحسین (ع) در راستای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، در سیل اخیر در ایام تعطیلات عید نوروز به‌عنوان امدادگر و خدمت‌رسان در استان گلستان حاضر شده و وظیفه پاسداری خود را در کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده استان لرستان به نحو احسن و شایسته انجام دهیم، می‌گوید: بعد از دستور صریح فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به مردم سیل‌زده، سپاه پاسداران استان قزوین سریعاً به این فرمان گوش فرا داده و در خدمت به مردم سیل‌زده استان گلستان حاضر شد.
مردم این منطقه با نگاه محبت‌آمیز و مهربانانه پذیرای ما شدند و شاهد همدلی و وحدت بسیاری بودیم؛ بعد از ورود سپاه پاسداران در موضوع مهار سیل و خدمت‌رسانی برق‌آسا در استان گلستان علی‌رغم اینکه اغلب مؤمنان آن منطقه اهل تسنن بودند اما نگرش عمیق و امیدبخشی برای آن‌ها نسبت به سپاه ایجاد شد.
|
علمای این بلاد و امام‌جمعه و مسئولان و مردم این شهر از اینکه سپاه پاسداران در کنار آن‌هاست احساس غرور می‌کردند و خیالشان از اینکه سپاه تمام همت خود را برای خدمت به مردم به کار خواهیم بست راحت بود و این نکته را بارها اعلام کردند، به‌گونه‌ای که وقتی به محضر امام‌جمعه شهر سیمین شهر رسیدیم خطاب به ما تأکید کرد چون سپاه در منطقه حاضر شده نسبت به حل مشکل مردم در استان گلستان امید بسیار دارد.
این پاسدار قزوینی به حضور پاسداران استان قزوین در منطقه سرپل ذهاب بعد از زلزله کرمانشاه تصریح می‌کند: بلایای طبیعی اعم از سیل یا زلزله و یا موضوعات دیگر در کنار داشتن مشکلات و اشتراکات زیادی با هم تفاوت‌هایی را نیز با هم دارد. با این حال از آنجا که نیت پاسداران کمک‌رسانی و ارائه خدمات به مردم زلزله‌زده بود، از وقت و زندگی و خانواده و آسایش خود گذشته و برای حل این مشکلات سختی‌های کار را به جان خریدند.
وی بیان می‌کند: بارها در زمان حضور در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه شاهد لرزش و یا حتی ریزش بخشی از سقف و ساختمانی که در آن حضور داشتیم بر اثر پس‌لرزه‌های بعد از زلزله بودیم اما تمام تلاش خود را داشتیم تا به وظیفه خود به نحو احسن عمل کنیم.
والدی اظهار می‌کند: با وجود گذشت بیش از یک سال از زلزله کرمانشاه اقدامات و خدمات سپاه در این منطقه تاکنون ادامه یافته و هنوز هم با خانواده‌های ساکن در این منطقه در ارتباط بوده و نسبت به آن‌ها خدمت‌رسانی انجام می‌شود؛ تمام امید ما بر این است که مشکلات مردم غیور و رنج‌دیده این منطقه حل شود.
وی با تأکید بر اینکه مردم از پاسداران مطالبه‌گر هستند، بیان می‌کند: گاهی مردم خواسته‌هایی از سپاه دارند که شاید در قانون و ابلاغیه‌های وظایف ما نباشد اما چون خواسته و مطالبه جدی مردم است ما آن را دنبال کرده و درصدد انجام آن هستیم تا بدین واسطه لبخند رضایت و آرامش بر لبان آن‌ها بنشیند.
والدی تأکید می‌کند: سپاه پاسداران همواره پیگیر انجام فرمایشات رهبر معظم انقلاب است که یکی از مهم‌ترین این مطالبات حل مشکلات مردمی است از این رو تمام تلاش شبانه‌روزی پاسداران انقلاب اسلامی بر این اصل استوار است که مردم در آسایش باشند و سپاه همواره در این مسیر کمک‌حال مردم باشد.
وی می‌گوید: در این مسیر چشم‌به‌راه عنایت خداوند برای خدمت‌رسانی در هر مأموریتی که شود اعم از جنگ سخت یا جنگ نرم و یا کمک‌رسانی در آسیب‌ها و بلایای طبیعی هستیم تا مأموریت‌های که بر عهده ماست را به نحو احسن و شایسته انجام دهیم، ما انجام این قبیل امور را جزء وظایف خود دانسته و سختی‌های آن را لحاظ نمی‌کنیم، تمام تلاش ما این است که در پس انجام وظایف خود بتوانیم لبخند رضایت را بر لبان ولی‌فقیه و مردم داشته باشیم.
معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین گریزی هم به اقدامات خصمانه آمریکا و بدخواهان انقلاب اسلامی علیه سپاه پاسداران می‌زند و می‌گوید: دشمن به دنبال تضعیف و ایجاد تفرقه در این دژ مستحکم است و در این مسیر از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کند؛ آن‌ها که در مقابل سپاه موضع خصمانه دارند در حقیقت به دنبال از بین بردن اسلام و انقلاب اسلامی هستند چرا که سپاه جزئی از مردم و انقلاب اسلامی است.
وی می‌گوید: ما پاسداران از این اتهامات و حرف‌های نابخردانه هراسی نداریم و مسیر خود را تا زمانی که زنده هستیم ادامه خواهیم داد. الحمدالله در حال حاضر اتفاق‌نظر و وحدت مثال‌زدنی در کشور و بین نیروهای مسلح وجود دارد که امید داریم در سایه ولایت‌فقیه و نظام اسلامی این شکوه و عظمت و اقتدار همچنان ادامه یابد.
سپاه پاسداران در استحکام نظام اسلامی و پایداری آن بسیار سهیم است و از ارکان اصلی آن محسوب می‌شود. همین امر باعث می‌شود افرادی که شاید در وهله نخست اعتقادی به سپاه ندارند در نهایت با دیدن فعالیت‌های آن آرام‌آرام رویکردشان نسبت به سمت سپاه تغییر کرده و حتی مرید و مقلد سپاه پاسداران شوند.
از این پاسدار با سابقه قزوینی می‌پرسیم اگر به ۳۳ سال قبل بازگردد آیا حاضر است بار دیگر این شغل را برای خود انتخاب کند، در پاسخ با اقتدار چنین می‌گوید: شاید این عِرقی که الآن نسبت به سپاه پیدا کرده‌ام را ۳۳ سال پیش با این شدت نداشتم، اما در گذر زمان و با رسیدن به پختگی کنونی می‌دانم که سپاه و پاسداری دارای جایگاه رفیعی در نظام جمهوری اسلامی و میان ملت ایران است و آرمان‌ها و اهداف آن چیست.
وی می‌گوید: از این رو با توجه به اقداماتی که در طول این سال‌ها انجام داده‌ایم اگر بار دیگر به ۳۳ سال قبل برگردم بی‌شک بسیار عاشقانه‌تر و امیدوارانه‌تر و با علاقه بیشتر این شغل را انتخاب خواهم کرد چرا که علاقه ام نسبت به سپاه پاسداری صدچندان شده است.
سرهنگ محرمعلی والدی کلام خود را این‌گونه به پایان می‌برد: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد تا زمانی که زنده‌ایم در مسیر سپاه و بسیج و پاسداری قدم برداشته و دین خود را ادا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *