تاریخ انتشار : یکشنبه 20 شهریور 1401 - 17:20
36 بازدید
کد خبر : 201856

نکات مهم در خصوص درخواست ویزای اتریش

نکات مهم در خصوص درخواست ویزای اتریش

طبق قوانین ویزا در کشورهای منطقه شنگن افرادی که برای تحصیل، کار و یا مهاجرت به اتریش، به این کشور سفر می‌کنند، باید ویزای اتریش را دریافت کنند. ویزای اتریش شامل دو نوع بلندمدت و کوتاه‌مدت است. اطلاعات کلی درباره ویزای اتریش، مانند شرایط و اطلاعات ویزای شینگن است. متقاضیان سفر به کشور اتریش باید

طبق قوانین ویزا در کشورهای منطقه شنگن افرادی که برای تحصیل، کار و یا مهاجرت به اتریش، به این کشور سفر می‌کنند، باید ویزای اتریش را دریافت کنند. ویزای اتریش شامل دو نوع بلندمدت و کوتاه‌مدت است. اطلاعات کلی درباره ویزای اتریش، مانند شرایط و اطلاعات ویزای شینگن است. متقاضیان سفر به کشور اتریش باید با توجه به هدف خود از سفر به این کشور یکی از انواع ویزای شینگن اتریش را دریافت کنند. هزینه دریافت ویزای اتریش با توجه به سن متقاضیان و فرزندان آن‌ها از ۴۰ تا ۲۰۰ یورو می‌باشد. افرادی که ویزای اتریش را داشته باشند می‌توانند به مدت سه ماه در کشور اتریش و به مدت ۶ ماه در سایر کشورهای منطقه شنگن بمانند.

 امور مربوط به دریافت ویزای اتریش برای ایرانیان از طریق سفارت کشور اتریش و نمایندگی رسمی آن دفتر وی اف اس گلوبال در شهر تهران میدان هروی انجام می‌شود.

در سال‌های اخیر به دلیل سخت‌گیری‌های زیادی که سفارت این کشور انجام می‌دهد و به‌سختی برای ایرانیان ویزا صادر می‌کند، برخی از شرکت‌های سودجو و کلاه‌بردار هستند که اقدام به فریب متقاضیان دریافت ویزای اتریش می‌کنند و با وعده‌های دروغ همانند ویزای تضمینی اتریش، دریافت وقت سفارت اتریش فوری و … از متقاضیان کلاه‌برداری می‌کنند. به همین خاطر در ادامه بحث نکات مهمی را درباره شرایط صدور ویزای اتریش ارائه می‌کنیم.

۱.شرایط ویزای اتریش

بع علت قوانین سختگیرانه برای صدور ویزای اتریش، متقاضیان درخواست ویزای اتریش که شهروند کشورهای غیراروپایی و آمریکایی هستند باید شرایط و مدارک لازم برای درخواست ویزای این کشور را ارائه دهند. در غیراین صورت ویزای اتریش آن‌ها ریجکت می‌شود.

 • متقاضیان درخواست ویزای اتریش باید حتماً یک دعوت‌نامه ارائه کنند. دارا بودن دعوت‌نامه باعث می‌شود تا روند دریافت ویزا سریع‌تر شود و سفارت این کشور قانع شود که متقاضی قصد ماندن و پناهنده شدن در کشور اتریش را ندارد.
 • یکی دیگر از شرایط موردنیاز دارا بودن تمکن مالی و ارائه گردش حساب سه ماه آخر متقاضی است. این نکته نیز به این خاطر موردتوجه قرارگرفته که از تمکن مالی و توانایی مالی متقاضی برای پرداخت هزینه‌های زندگی و اقامت در کشور اتریش مطمئن شوند.
 •  دارا بودن نامه اشتغال و فیش حقوقی و همچنین ارائه مدارک مربوط به بیمه تأمین اجتماعی نیز موردنیاز است تا افسر سفارت قانع شود فرد متقاضی خودش در کشور مبدأ مشغول به کار است و قصد بازگشت به کشورش را دارد.
 • آخرین مورد نیز دارا بودن یک تاریخچه سفری مناسب و قابل‌قبول است تا به افسر سفارت ثابت کند شما مرتب به کشورهای دیگر سفر می‌کنید و به مقصد گردشگری وارد کشور اتریش می‌شوید.

 

۲.انواع ویزای اتریش

انواع ویزای اتریش با توجه به اینکه کشور اتریش عضو پیمان شینگن است، شامل انواع ویزای شینگن می‌شود.

 ویزای شینگن دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است. ویزای کوتاه‌مدت شامل ویزای ترانزیتی ویزای توریستی می‌شود و ویزای بلندمدت اتریش شامل ویزای تحصیلی اتریش، ویزای کاری اتریش، ویزای تجاری اتریش، ویزای درمانی اتریش و … می‌شود.

 

۳.مدارک ویزای اتریش

مدارک ویزای اتریش با توجه به نوع ویزای اتریش متفاوت است؛ اما به‌صورت کلی مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای این کشور شامل موارد زیر می‌شود.

 • گذرنامه معتبر متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای اتریش
 • عکس جدید و مناسب ویزای شینگن
 • پرداخت هزینه ویزای اتریش
 • ارائه انگیزه نامه
 • برنامه سفری
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه ویزای شینگن قبلی
 • رزرو بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما
 • رزرو هتل
 • مدارک هویتی متقاضی
 • دعوت‌نامه اتریش
 • گواهی اشتغال به کار
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • اسناد ملکی به همراه اصل و ترجمه
 • گردش سه ماه آخر متقاضی

 

۴.مراحل اخذ ویزای اتریش

مراحل اخذ ویزای اتریش و ثبت درخواست ویزای این کشور ابتدا به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود. متقاضیان ابتدا باید هدف خود از سفر را مشخص کنند و با توجه به هدف سفر یکی از انواع ویزای اتریش را انتخاب کنند.

پس از انتخاب نوع ویزا متقاضیان به وب‌سایت رسمی دفتر کارگزاری وی اف اس گلوبال مراجعه می‌کنند و به‌صورت آنلاین درخواست خود را ثبت نموده و برخی از مدارک را با فرمت تعیین‌شده در وب‌سایت موردنظر بارگذاری می‌کنند.

البته لازم است که جهت ثبت درخواست ویزای اتریش ابتدا از کارشناسان و وکلای مهاجرتی رسمی مجموعه‌های گردشگری مشاوره دریافت کنند. آژانس گردشگری سفری دیگر یکی از این موسسه‌های معتبر است که با بررسی شرایط متقاضیان دریافت ویزای اتریش، به آن‌ها مشاوره ارائه می‌کند و یک قرارداد با آن‌ها امضا می‌کنند تا کلیه امور مربوط به تکمیل مدارک ثبت درخواست ویزای اتریش را از ابتدا تا انتها برای آن‌ها انجام دهند.

پس از ثبت درخواست یک‌وقت برای متقاضیان در نظر گرفته می‌شود. متقاضی دریافت ویزای اتریش پس از تعیین وقت سفارت اتریش در تاریخ و ساعت مشخص‌شده به دفتر کارگزاری سفارت این کشور مراجعه می‌کند و سایر مدارکی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم به‌صورت حضوری به افسر سفارت تحویل می‌دهد.

انجام کارهای مربوط به انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک نیز در روز مراجعه حضوری به سفارت اتریش صورت می‌گیرد. پس از انجام این مراحل یک ایمیل تأییدیه از طرف سفارت اتریش برای متقاضی ارسال می‌شود و متقاضی باید منتظر پاسخ سفارت باشد.

 بعضی‌اوقات سفارت اتریش ممکن است نیاز داشته باشد مدارک بیشتری در رابطه با مدارک پزشکی متقاضی و مدارک ملکی دریافت کند و یا متقاضی را برای مصاحبه حضوری به سفارت اتریش دعوت کند. در این صورت از طریق ایمیل به متقاضیان اطلاع داده می‌شود.

جواب ویزای اتریش ممکن است پس از ۱۵ روز کاری تا دو ماه ارسال شود.

 

۵.هزینه ویزای اتریش

هزینه ویزای شینگن اتریش برای افراد بالاتر از ۱۲ سال ۸۰ یورو، برای کودکانی که از ۶ تا ۱۲ سال سن دارند ۴۰ یورو، برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. هزینه انواع ویزای شینگن نیز برای افراد با سن‌های مختلف متفاوت است؛ اما درصورتی‌که برای اخذ ویزای اتریش از خدمات کارشناسان مهاجرتی آژانس گردشگری سفری دیگر استفاده کنید، می‌توانید بدون صرف هزینه‌های مربوط به رفت‌وآمد و پیگیری کارها یک هزینه پرداخت کنید و تمام امور را با خیال آسوده به کارشناسان این مجموعه بسپارید.

 

۶.ویزای تضمینی اتریش دروغ یا واقعیت؟

در حال حاضر افرادی سودجو هستند که برای کلاه‌برداری ادعاهای دروغین مانند ویزای تضمینی اتریش یا تعیین وقت ویزای فوری اتریش را به متقاضیان می‌دهند؛ اما تمام این وعده‌ها دروغ است. چراکه صدور ویزای از طرف کنسولگری این کشور انجام می‌شود و هیچ‌کس نمی‌تواند روی این روند تأثیر داشته باشد. این افراد ادعا می‌کنند که از شرکت‌های خودشان در کشور اتریش برای شما دعوت‌نامه دریافت می‌کنند و یا در مدت‌زمان کوتاهی برای شما وقت سفارت اتریش می‌گیرند.

 معمولاً این افراد به نام خودشان یک ایمیل جدید می‌سازند و پسورد و اطلاعات ایمیل را نیز در اختیار متقاضی قرار نمی‌دهند؛ بنابراین ممکن است در این صورت هرگونه خلافی صورت بگیرد و روی سابقه فرد متقاضی تأثیر بگذارد! گاهی اوقات ارسال مدارک جعلی و انجام کارهای غیرقانونی باعث می‌شود تا متقاضیان پنج سال از دریافت ویزای اتریش محروم شوند.

به همین خاطر توصیه می‌شود با استفاده از روش‌های ارائه درخواست ویزای اتریش به‌صورت قانونی و مراجعه به موسسه‌های معتبری مانند آژانس گردشگری سفری دیگر امور مربوط به درخواست ویزای اتریش را پیگیری کنید. کارشناسان این مجموعه با دارا بودن سال‌ها تجربه درزمینهٔ دریافت ویزای کشورهای اروپایی و برگزاری تورهای اروپایی در خدمت هم‌وطنان عزیز بوده‌اند و اطلاعات کافی درباره قوانین کشورهای اروپایی مانند اتریش را دارا می‌باشند. به همین خاطر می‌توانند به‌صورت قانونی در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای متقاضیان ویزا دریافت کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.