چیلر ۹۰۰ تنی و کاربرد چیلر ۹۰۰ تن

 

چیلر صنعتی، دستگاهی قدرتمند است که با استفاده از سیکل تبرید تراکمی یا جذبی، گرمای اضافی را از مایعات، به‌طور معمول آب یا اتیلن گلیکول،  می‌گیرد و آن‌ها را به دمای مورد نیاز فرآیند می‌رساند. این مایع خنک شده سپس در میان تجهیزات و ماشین‌آلات گردش کرده و گرمای تولید شده را جذب می‌کند و به چیلر باز می‌گردد تا دوباره خنک شود.

چیلر صنعتی، با استفاده از سیکل تبرید، گرمای اضافی را از مایعات می‌گیرد و آن را به دمای مورد نیاز فرآیند می‌رساند.

 

اصلا چیلر چیه؟

تجهیزات صنعتی در حین کار، گرمای زیادی تولید می‌کنند که ناشی از اصطکاک یا احتراق مواد است. اگر این گرما از دستگاه خارج نشود، می‌تواند به‌طور جدی به آن آسیب برساند یا عمر آن را کوتاه کند. برای خنک کردن این تجهیزات، از نوعی سیال مثل لیتیوم برومید استفاده می‌شود که با عبور از کانال‌های تعبیه شده در داخل دستگاه، گرما را جذب و به بیرون منتقل می‌کند. سیال خارج شده از دستگاه گرمای زیادی دارد و برای استفاده مجدد می‌بایست دوباره خنک شود. چیلر صنعتی وظیفه خنک کردن این سیال را بر عهده دارد. به‌دلیل خواص حرارتی مناسب، اغلب از آب به‌عنوان سیال خنک کننده استفاده می‌گردد. سیالی که وظیفه خنک کردن دستگاه را بر عهده دارد، سیال فرایند نامیده می‌شود. از این رو چیلرهایی را که این سیال را خنک می‌کنند، چیلر فرایند نام دارند.

چیلر صنعتی با چیلرهای تهویه مطبوع که در خانه‌ها، ساختمان‌های اداری و تجاری برای خنک کردن هوا استفاده می‌شوند، متفاوت است. نحوه کار این چیلرها شبیه به یکدیگر است، اما تفاوت اصلی در نحوه استفاده آنهاست. در چیلر تهویه مطبوع، هوا به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم خنک می‌شود، اما در چیلر فرایند، سیال خنک شده در فاز مایع است. به‌همین دلیل نوع اواپراتور و مبدل‌های حرارتی مورد استفاده در آن‌ها متفاوت خواهد بود.

 

معرفی چیلر ۹۰۰ تنی

چیلر ۹۰۰ تنی، با قدرت خنک‌کنندگی فوق‌العاده، پاسخگوی نیازهای سرمایشی در مقیاس‌های صنعتی است. این دستگاه غول‌پیکر، در صنایع مختلف از جمله پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، کارخانه‌های بزرگ و… نقش حیاتی ایفا می‌کند. این سیستم سرمایشی غول پیکر، با تولید ۹۰۰ تن تبرید، قادر به خنک کردن حجم عظیمی از سیال است. به‌همین دلیل، برای صنایع و تاسیسات بسیار بزرگ مناسب می‌باشد.

 

انواع چیلرهای صنعتی

نوع سیالی که در چیلر صنعتی استفاده می‌شود، آن را به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌کند. در این میان، چیلرهای صنعتی را می‌توان به سه گروه اصلی بر اساس نوع سیال خنک‌کننده کندانسور، دسته‌بندی کرد.

  • چیلر صنعتی هوا خنک: در این نوع چیلرها، از هوا برای خنک کردن مبرد در کندانسور استفاده می‌شود. به‌دلیل عدم نیاز به آب، این چیلرها برای مکان‌هایی که به آب دسترسی ندارند یا با کمبود آب مواجه هستند، مناسب می‌باشند. ظرفیت چیلرهای هوا خنک معمولا پایین‌تر از چیلرهای آب خنک و تبخیری است. به دلیل سادگی ساختاری، این چیلرها از نظر استفاده و نگهداری آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر هستند.
  • چیلر صنعتی آب خنک: در این نوع چیلرها، از آب برای خنک کردن مبرد در کندانسور استفاده می‌شود. آب گرم شده توسط مبرد، به برج خنک‌کن منتقل می‌گردد تا خنک شود و به چرخه بازگردد. چیلرهای آب خنک به خاطر راندمان بالا، در ظرفیت‌های بالاتر موجود هستند. اگرچه به‌دلیل پیچیدگی بیشتر سیستم، این چیلرها از نظر استفاده و نگهداری نیازمند صرف هزینه و زمان بیشتری می‌باشند.
  • چیلر صنعتی با کندانسور تبخیری: این نوع چیلر ترکیبی از چیلرهای هواخنک و آب خنک است. در کندانسور این چیلرها، آب بر روی پره‌ها یا لوله‌ها پاشیده و با تبخیر آب، گرمای بیشتری از مبرد گرفته می‌شود. راندمان این چیلرها از چیلرهای هواخنک بیشتر و از چیلرهای آب خنک کمتر است.

 

چیلر صنعتی تسلا تجهیز

در دنیای پرشتاب امروز، صنایع مختلف برای بقا و پیشرفت خود نیازمند تجهیزاتی مدرن، کارآمد و مبتنی بر فناوری‌های نوین هستند. تسلا تجهیز با درک این نیاز و با هدف ارتقا سطح راندمان و کارایی صنایع، به‌عنوان مرجعی تخصصی و پیشرو در زمینه فروش و ارائه خدمات تجهیزات صنعتی، چیلر صنعتی، سیستم‌های برودتی و حرارتی و همچنین فعال در حوزه انرژی‌های پاک پا به عرصه گذاشته است. تسلا تجهیز با ارائه طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات باکیفیت، راهکارهای جامع و منحصر به فرد را به صنایع مختلف ارائه می‌دهد و در این مسیر، همواره مشتریان را در اولویت قرار داده و رضایت آن‌ها را سرلوحه فعالیت خود می‌داند. برای خرید چیلر صنعتی کافیست به وب سایت تسلا تجهیز مراجعه و علاوه بر مشاهده محصولات از خدمات کارشناسان و واحد پشتیبانی با شماره تلفن ۲۸۴۲۳۳۶۹-۰۲۱ بهره‌مند گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *