کاهش ۷۴ درصدی مصرف بنزین و ۸۵ درصد ترددی در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کرمان

کاهش ۷۴ درصدی مصرف بنزین و  ۸۵ درصد ترددی در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کرمان

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: از زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان تا بعدازظهر یازدهم فروردین مصرف بنزین۷۴ درصد و تردد ۸۵ درصد کاهش یافت.

“محمدجواد فدایی” در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش ۷۴ درصدی کاهش مصرف بنزین و کاهش بیش از ۸۵ درصدی تردد در سطح استان در نتیجه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: در ۷۰ نقطه تحت کنترل در سطح استان، تاکنون ۱۸۰ مورد جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و تعداد ۶۱۲۲ برگشتی خودروها را داشتیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه ۱۷۰ واحد صنفی نیز در این مدت پلمب شده اند، تصریح کرد: از ابتدای شروع بیماری تعداد ۲۵۱ مورد قطعی و مثبت مبتلا به ویروس کرونا در استان داشتیم که در حال حاضر ۱۵۷ نفر بهبود یافتند و ۴۷ نفر نیز بستری هستند.

وی با اشاره به محدودیت های ایجاد شده برای روز های ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه بیان کرد: برای این دو روز همه مراکز تفریحی و تفرجگاه‌های استان تعطیل شده‌اند و تردد در مسیرهای منتهی به مناطق گردشگری محدود و تجمعات نیز در این دو روز ممنوع شده است.

استاندار کرمان با اشاره به درخواست کمک و تسهیلات از سوی واحدهای اقتصادی استان کرمان اظهار کرد: باتوجه به اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی دولت برای جبران خسارات ناشی از کرونا بر اقتصاد و کسب و کار کشور، از دولت می‌خواهیم تا با مشخص کردن سهم استان‌ها، زمینه تخصیص منابع مربوطه به اصناف مختلف را برای استانداران فراهم کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *