۲۴۰۰ ایمیل آلکنو پس از حرفهای جنجالی قائمی/ به او گفتند با این وضع ایران را ترک کن

۲۴۰۰ ایمیل آلکنو پس از حرفهای جنجالی قائمی/ به او گفتند با این وضع ایران را ترک کن

سرپرست تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو می گوید که پس از صحبت های قائمی، از سراسر جهان ۲۴۰۰ ایمیل به آلکنو ارسال شد تا موضوع برای دوستداران آلکنو روشن شود.

امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص عدم صعود والیبال ایران به مرحله بعدی بازی های المپیک گفت: به طور کلی و در تمام بازی ها ملی پوشان ایران آنچه که در توان داشته را به نمایش گذاشتند و نمی توان گفت که هیچ بازیکنی کم فروشی و حتی کم کاری کرده است. بازیکنان والیبال برای تمام بازی ها انگیزه داشتد و این اشتیاق برد در همه بازیکنان موج می‌زد.
او ادامه داد: حریف ایران هم در این رقابت ها علاوه بر آنالیز تیم ما تلاش خود را کرده بود. می توان گفت در بازی با ژاپن پایاپای رقابت کرده اما به دلیل اشتباهاتی که بازیکنان انجام دادند بازی را واگذار کردیم. سرویس ایشیکاوا در آخر بازی ممکن بود به تور برخورد کند اما اینطور نشد. این موضوعات هیچ چیزی از ارزش های تیم ملی والیبال کم نخواهد کرد چرا که همه تلاش کردند. همگی ما از باخت مقابل ژاپن و عدم صعود ناراحت شدیم اما این اتفاق رخ داد. اگر دقت کنید روز گذشته هم برزیل مقابل روسیه در مرحله حساس شکست خورد و از فینال بازماند. روی کاغذ پیش‌بینی ها سخت است اما همانطور که دیدید برزیل حذف شد.
خوشخبر در باره علت های عدم صعود ایران به مرحله حذفی المپیک گفت: شاید بخشی از عدم صعود به دلیل اشتباهات است. حتی ممکن بوده خود من موفق  به آماده سازی بازیکنان ایران برای رقابت با کانادا نشده باشم. اشتباهات بازیکنان، اشتباهات خودمان و … باعث شد این اتفاق بیفتد. در بازی با کانادا شرایط ویژه بود چرا که اگر این تیم مقابل ایران شکست می خورد از المپیک حذف می شد و می توان گفت که این بازی برای آنها مرگ و زندگی بود. انتظار می رفت که کانادا ریسکی بازی  کند و خود را به آب و آتش بزند و این موضوع هم برای ما قابل پیش‌بینی بود. ۶ صبح بازیکنان را بیدار کردم و صبحانه خوردند، شاید آنها نتوانستند تمرکز کافی را برای بازی با کانادا داشته باشند. متاسفانه علت عدم صعود ما به دور بعد، باخت مقابل کانادا بود چرا که باید کانادا را شکست می دادیم و پیروزی ما مقابل این تیم دور از دسترس نبود.
سرپرست تیم ملی والیبال ایران در المپیک ادامه داد: این المپیک آخرین تورنمنت من به عنوان سرپرست بود. کارنامه من مشخص است و اکنون باید بگویم که این کارنامه بسته شده است. قطعا اگر نیازی به من باشد می توانم با افتخار در پست و جای دیگر به تیم ملی کمک کرده و تجربیاتم را در اختیار تیم ملی بگذارم.
خوشخبر در واکنش به اینکه شما گفته بودید بعد از این رقابت ها صحبت هایی را انجام خواهید داد، گفت: فکر می کنم از صحبت هایم بد برداشته شده است. صحبت های من این طور نبود که حرف های زیادی برای گفتن بعد از رقابت های المپیک داشته باشم. با توجه به آرامشی که در آن مقطع برای تیم ملی والیبال نیاز بود اعلام کردم که اگر سوالی باشد بعد از المپیک پاسخگو خواهم بود اما منظورم این نبود که صحبت های زیادی دارم. در باره آقای قائمی هیچ چیز پیچیده‌ای وجود ندارد و آلکنو در کنفراس خبری اصرار کرد که اگر موضوعی وجود دارد مطرح شود تا به آن پاسخ دهد.
او ادامه داد: آلکنو گفت که توصیه نمی‌پذیرد و او قائمی را خط زده است. آلکنو برای خوشایند شخصی، بازیکنی را دعوت و یا حتی خط نمی زد چرا که او مربی بزرگی است.
خوشخبر در باره اینکه چرا فدراسیون به صحبت های قائمی واکنش نشان نداد؟ گفت: آلکنو سر صحبت های قائمی بسیار ناراحت بود. به هرحال قائمی توهین های بزرگی به او کرد. آلکنو پس از این صحبت ها اعلام کرد که تاحالا در عمرش همچون صحبت هایی را نشنیده بود و حتی کسی به خودش اجازه این صحبت ها را نمی داد. اگر آلکنو آدم پولکی بود در همان لیگ روسیه می ماند و می توانست با امکانات بالا پول به دست بیاورد اما آلکنو انگیزه های دیگری برای المپیک داشت. او امید و آرزو داشت که با تیم ملی والیبال ایران در المپیک شگفتی ساز شود.
خوشخبر ادامه داد: صحبت های قائمی در حالی زده شد که آلکنو نیاز به تمرکز داشت چرا که باید درباره همه مسائل از جمله انتخاب بازیکنان تفکر می کرد. قائمی پس از عصبانیت این حرفها را زد اما فدراسیون سکوت کرد. فدراسیون والیبال می خواست این قضیه باز نشود چرا که شاید پس از باز شدن این مسئله بازیکنان  تیم ملی بر سر دوراهی قرار می گرفتند؛ به هر حال قائمی دوست بازیکنان است. فدراسیون در آن زمان واکنش نشان نداد تا آرامش تیم ملی والیبال بهم نخورد. آقای داورزنی شخصا از آلکنو عذرخواهی کرد و به او گفته شد که صحبت های قائمی نظر شخصی است نه جامعه والیبال و فدراسیون والیبال. قطعا صحبت های قائمی در آینده بررسی می شود و این بازیکنان به کمیته انضباطی فراخوانده خواهد شد.
سرپرست تیم ملی والیبال ایران در المپیک در پاسخ به اینکه صحبت های قائمی چه تاثیری روی تیم ملی والیبال ایران داشت؟ گفت: دود این صحبت ها به چشم والیبال ایران رفت. در رسانه های مهم والیبالی جهان همه جا از این موضوع صحبت می شد. باید بگویم که خود قائمی در این سیستم بزرگ شده و اگر صحبت از مافیا باشد باید به همه دنیا بگوییم که اگر به بازیکنی مانند قائمی احترام کردید انگار به مافیا احترام گذاشته اید!
او ادامه داد: چهره قائمی و والیبال ایران با این صحبت ها خراب شد چرا که بُعد بین المللی این موضوع بسیار بد و گسترده بود. آلکنو بعد از این قضیه به من گفت که بالای ۲ هزار و ۴۰۰ ایمیل از سراسر جهان دارد که در آنها آمده در ایران چه خبر است!؟ حتی به آلکنو پیشنهاد دادند که به دلیل توهین ها ایران را ترک کند. این هجمه های وارد شده به آلکنو تمرکز تیم ملی والیبال را گرفت چرا که باید این مربی جواب تک تک ایمیل ها را می داد. متاسفانه شرایط بسیار بد بود و به طول کشیده شد. قائمی قول داده بود که از آلکنو عذرخواهی کند اما اینکار را انجام نداد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *